AKGÜN, “GDO’lu ürünlerin ülkeye girişine izin verilmemeli”

admin

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne CHP İl Genel Meclisi üyesi Erdal Akgün, GDO’lu ürünlerle ilgili olarak  yaptığı açıklamada, “15 Yıl önceleri falan GDO diye bir terimle karşılaştık. Nedir ne değildir diye araştırdığımızda “Genetiğiyle Oynanmış Ürünler” anlamına gelen bir konuydu bu. Ülkemize giriyor mu girmiyor mu yıllarca tartışması oldu.

En sonunda da her halde yapılan ithalatlarda benim anımsadığım kadarıyla Mersin Limanı’nda GDO’lu pirince rastlanmıştı ve devletimiz o anlaşmaların hepsini iptal etti.

Bugün itibari ile bakanlık hayvan yeminde GDO’lu ürüne izin verdi. Bu ne oluyor? Yani Üç çeşit soyada izin veriyor. Mısırda da bir çeşide izin veriyor. Gerçekten bilimsel olarak bu nedir ne değildir, insana zararı olan hayvana zararı olur mu? Ne şekilde etkiler?

Hayvanın etiydi sütüydü bu GDO’lu üründen etkilenir mi bunu bilmiyoruz. Ama bizde burada İl Genel Meclisi olarak halkımızın aydınlanması açısından, bu Araştırma ve İnceleme Komisyonu olabilir, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu olabilir, bu konu ile ilgili Edirne insanına bilimsel açıklama yapabilir miyiz?

Yani gerçekten bu sabah itibari ile bu sorularla çok karşılaştım. Ama bilimsel olarak ta bir bilgimiz olmadığı için açıklama da yapamıyoruz.” Dedi.

 

 

 172 total views,  2 views today

Next Post

ÖZKAN” üreticiler alın teri karşılığını alamıyor”

                MHP Edirne  İl Başkanı Hakan Özkan hükümetin tarım politikasını eleştirdi Yanlış Tarım Politikaları neticesinde Türk Tarımı ve üretici sıkıntıya soktuğunu belirterek, “Gıda fiyatlarındaki artışın sebebini, gıdanın hammaddesi olan tarım ürünlerinin fiyatlarında arayan Hükümet fevkalade yanlış bir yoldadır. 29 Temmuz 2017 tarihli Resmi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp