AKGÜN; iktidar partisi mensupları olayları saptırıyor”

admin

????????????????????????????????????

CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün toplantıda yaptığı konuşmada, Meclis Başkanı Mehmet Geçmişin cami Avlusundan gelmedik sözlerine muhalefetin tepkisine değinerek; “ başkanımızın o sözünü sürçü lisan olarak da kabul etmiyorum. Cami avlusundaki insanlar mağdur olan kimseler canını ve namusunu kurtarmak için oraya giderler. Bu sözler o insanları kötülemek için değil. Meclis Başkanımız onları yüceltmek için bu sözleri söyledi. Ben bu arada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza ben sayın diyemiyorum, demem mümkün değil. Öyle açıklama yaptı ki, insanım diyen herkesin vicdanını sızlattı. Küçük çocuklar tecavüze uğruyor. Buna karşılık bakan bir defada bir şey olmaz diyebiliyor. Ben bir baba olarak, bu sözlerden vicdanım sızladı. Biz Bakanı edebe davet ediyoruz.Bu tür dernekler  adı ne olursa olsun.Bunların yapısı her yerde aynıdır.Bunlara hangi siyasi görüş destek verirse siyasi görüşü bağlar.Nasıl ADD, CHP’yi bağlar kötülükler bize mal edilirse  iyilikler de bizi bağlar. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanını cezaevinde süründürenleri biz ahlaka davet ediyoruz. Bu derneklere devlet yardımı yok. Halkın yaptığı bağışlarla bu dernekler etkinliğini sürdürüyorlar. Bizim Genel Başkanımız Ahlakı kendinden önce gelen liderlerinden almıştır.”dedi.

 IŞIK, “ BU İKTİDAR ÜLKEYİ MEZARLIĞA ÇEVİRDİ”

Aynı konu hakkında söz alan CHP İl Genel Meclis üyesi Fedai Işık, Ülkedeki bu kaos durumunu AKP iktidarının getirdiğini belirterek; “Bunda kimse başka gerekçe aramasın. Bu parti bugüne kadar mağduriyetleri öne sürdü. İnsanların temiz duygularını sömürerek ayakta kalmayı başardı. Bu parti herkese mavi boncuk dağıttı. Sosyal yardım yapıldığı söyleniyor bir yaşlı ve dulun aldığı para ne kadar bu insanlar mağdur durumda. Eskiden böyle yardıma gerek yoktu. İktidar insanları mağdur duruma düşürdü. Bakıyorum halkımız kınalı kuzularını vatan hizmeti için askere gönderiyor. Kınaları silinmeden şehit olarak geliyor. Ülke ne duruma geldi. Her taraf kan gölüne döndü. İnsanlarımız birbiri ile düşman ediliyor. Bu iktidarın uyguladığı yanlış politika sonucudur. Bu kabahati Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na yükleyemezsiniz. Biz sizin politikacılarınızı aşağılayıcı sözler söylemedik. Bu kültürü iktidar monte etti. Her suçu bizim partimize yüklemek istiyorsunuz, buna izin veremeyiz” dedi.

 78 total views,  2 views today

Next Post

GEÇMİŞ, “ülkemizde terörün son bulmasını istiyoruz”

Polis Teşkilatının 171. Yılını kutladığını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş,bu günü  buruk bir sevinçle kutladıklarını belirterek,”  Bu konuda  emniyet mensuplarımızdan şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar dilerim. Yakınlarına ise basiret ve metanet dilerim. Ülkemizde bu  terör olaylarının son bulmasını , ülkede huzur ve güvenin gelmesini diliyorum” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp