Akgün; “Siyasi Partiler Halkın Mesajını Almalı”

admin

İl Genel Meclis üyesi ve Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün 7 Haziran tarihinde,  yapılan milletvekili seçimlerinde elde edilen sonuçlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının halkın iradesinin sandığa yansıması olduğunu belirterek, şunları kaydetti; “mevcut siyasi  partilerimizin halkın bu kararını çok iyi değerlendirmeleri gerekir. Partilerimizin vakit geçirmeden hükümet kurma çalışmalarına başlamaları laımdır.Siyasi partilerimiz halk olmadan hiçbir kararın doğru olamayacağını bilmeleri gerekir.

ERDAL AKGÜN

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca bu dönemde de Türkiye Cumhuriyetini kuran bir partinin mensubu olarak, CHP Genel Başkanımız ve diğer yetkililerimiz  ülkede kriz çıkmaması için yaptıkları çalışmalar bizleri de mutlu ediyor.

BİR AN ÖNCE HÜKÜMET KURULMALI

Burada hiçbir partinin ben  onunla  bununla iktidar olmam  deme lüksü olmamalı. “Yurtta Barış,Dünyada Barış” diyen bir siyasetçinin izinden giden siyasi partilerimiz  Atamızın  bu sözlerini dikkate almaları gerekir.Bütün siyasi partiler  halkın talebini dikkate alıyorlarsa  atamızın  bu uyarısını da dikkate almaları gerekir. Ülkemizde bir an önce hükümet kurulmalıdır. Ekonomi ortada çiftçiyiz hasat zamanı geldi malımızın kaç para edeceği belirsiz. Memurlarımızın sıkıntıları var. İşadamlarımızın yatırım sorunları var.Kısaca herkesimin beklentileri var. Halkın bu beklentilerini tüm siyasi partilerin dikkate alarak karar vermeleri gerekir.

Bu arada seçim sonuçları belli olur olmaz ben, özellikle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin yaptığı konuşmayı içim acıyarak izledim “ Biz hiçbir partiyle yoğuz kim kiminle hükümet kurarsa kursun” anlayışı   bence son derece yanlış bir açıklamadır.

Ülkemizde seçim zamanında yapılıp halkın iradesi ortaya çıkmıştır. Bahçelinin bu açıklamasını halkın iradesine saygısızlık olarak nitelendiriyorum. Kendisinin  hükümette olmaması kararının ötesinde başka partilerin kimlerle ortaklık yapacağı konusunda da karar veriyor.

Bu yaklaşım ülkemize zarar verir. Böyle zamansız erken seçim istemenin ülkemize nasıl zarar getirdiğini  biliyoruz.  Halkımız üç dönemden bu yana AKP’ye destek vererek tek başına iktidarda kalmasını sağlamıştır. Bu seçimde AKP’nin ülkede yaptığı yanlış uygulamalarına dur dedi. Ülkemizin parlamenter sistemine halkımız sahip çıktı.

Osmanlı idaresine benzer idareye geri dönmeyeceğiz dedi. Halkın bu iradesine saygı gösterilmeli” dedi

 

 

 

 131 total views,  2 views today

Next Post

İstiklal ortaokulunda ödül töreni

Edirne merkez İstiklal Ortaokulunda 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı içinde   çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan tarafından verildi. Ödül töreninde   konuşma yapan  Özcan, “sİzlerle birlikte böyle bir törende mutluluğunuzu paylaşmak benim için onur vesilesidir. İyi bir okul kültürü nasıl yapılmalı velisiyle öğrencisi ve öğretmeni ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp