Akgün’den Emir’in açıklamasına tepki

admin

CHP’İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Akgün AKP Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’in Mahalli basında yer alan haberinde “ CHP’ye oy verenler PKK’ya vermiş oldu. Sözleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Ben CHP İl Genel Meclis Üyesi olarak açıklama yapıyorum. Edirne’nin yerel basınından aldığımız bir haber doğrultusunda basın mensuplarımızla birlikteyiz. Uzun yıllardan bu yana siyasetle ilgileniyorum.

VEKİLİN SÖZLERİ İÇİMİZİ KANATTI

AKP Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’in CHP ile ilgili yerel basında yaptığı açıklama biz CHP’lilerin içini kanattı. Bu bir milletvekiline yakışmayan bir açıklamadır. Milletvekili konuşmasında CHP’ye verilen her oy PKK’ya verildiğini belirterek bu sözlerinin arkasında olduğunu söylüyor. Bu kadar yakışıksız bu denli ahlak dışı bir açıklamayı ben bir Milletvekiline yakıştıramadım. Bugün Edirne’miz üç milletvekilimize meclise gönderilirken el ele girmeleri için gönderdi.

ERDAL AKGÜN

 

 

 

 

 

 

 

BUNDAN SONRA DİĞER MİLLETVKEKİLLERİ İLE KOL KOLA GİRECEK

Biri AKP ikisi CHP’den üç milletvekilimiz oldu. Bu tür açıklamalarda bulunan bir milletvekili diğer iki milletvekili ile nasıl kol kola girip Edirne’ye hizmet verecek. Ben şu anda merak içindeyim. Bu kadar tarih boyunca CHP’ye bu kadar hakaret etmiş hiçbir siyasetçi ne Edirne’de ne de ülkenin başka yerinde görmedim. Ben CHP’yi PKK ile bir arada gören, CHP’ye verilen oylar PKK’ya verilmiştir diyen anlayışı ahlaksızlıkla suçluyorum.  Bunu Cumhuriyetimizi kurmuş devletimizi var etmiş bir köklü parti olan CHP’ye yapılması gereken bir saldırıdır. Diyorum. Sayın Şemsettin Emir siz ilk önce benim partimden önce Edirne halkının  %55 oyunu almış CHP’ye değil seçmenlerine yani Edirne halkının seçmenlerine hakaret ettiniz. Siz sıradan bir siyasetçi değilsiniz. Siz Milletvekilisiniz. Ne olursunuz bu sorumluluğunuzu, milletvekili ağırlığınızı taşıyınız. Ben size buradan aynı zamanda bir yol da gösteriyorum. Bu Edirne’de yaşayan insanların büyük bir çoğunluğu İşgal görmüş onun acısını yaşayan insanları torunlarıdır. Siz bu tür ahlakdışı bir açıklama ile İşgal gören insanların torunlarına hakaret edemezsiniz.

PKK MENSUPLARI AHLAKSIZDIR

Ey Şemsettin Emir ben buradan sesleniyorum PKK’yı savunanın onu var edenin onun arkasında duranın Allah Belasını versin. PKK ve mensupları ahlaksızdır. Şerefsizdir namussuzdur. Eli kanlı katildir. Buradan bir CHP’li olarak görüş ve düşüncelerim bunlardır. Sayın milletvekilimi şuraya davet ediyorum. Hey Şemsettin Emir, ben PKK’ya ne kadar karşıysam, ne kadar beddua edersem sen de çık Edirne halkına şunları söyle Ben Atatürkçüyüm,    Ben milliyetçiyim, Ben “Ne Mutlu Türküm “diyen bir insanım de. Atütürk’ü seviyorum de. Bu açıklaman nedeniyle ben senden özür dileyeceğim. Siz Atatürk devrimleri uğruna canını verecek bir partiyi nasıl PKK ile  aynı kefeye  koyarsınınız. Bunu anlamış değilim. Bu bir milletvekilinin değil ,yoldan geçen  bir insanın yapmaması gereken bir açıklamadır. Diğer taraftan milletvekili diyor ki, İl Genel meclisi kimmiş oranın yolunu ben yaptım şuranın suyunu ben getirdim, yok ofisi ben açtırdım, CHP’nin iki tane aylak milletvekili. Bu sözlerinden sonra sen bu milletvekilleri ile nasıl ortak hizmet vereceksin. Bakın Sayın Edirne halkı sizlere şunu söylüyorum. Şehir merkezlerinde hizmetleri belediyeler yapar. Mücavir alan dışındaki bütün hizmetleri İl Özel idaresi İl Genel meclisinin aldığı karar doğrultusunda yapar. İl Genel meclisinin onayı olmadan Edirne’nin hiçbir yerine kimse taş üstüne taş koyamaz.İl Genel Meclisi icra makamıdır. Milletvekilimiz önce İl Genel meclisinin ne olduğunu ve vazifelerini öğrensin. Onun ardından Edirne halkına açıklamalarda bulunsun. Bir daha böyle üzüntü verici olayları yaşamamak için Şemsettin Emir’i ahlaki davranışlar içinde gerekeni yapmaya davet ediyorum.

 

 

 

 158 total views,  2 views today

Next Post

Onu sevgi ile anıyoruz

            Edirnelilerin gönlünde taht kuran Edirne Valimiz Fahri Yücel 12 Ağustos 2004 günü aramızdan ayrılmıştı. 2000 yılı Ağustos ayında başlayan Edirne Valiliği görevi yine bir Ağustos günü vefatıyla sonlanmıştı. 1958 yılında Zonguldak ili Devrek ilçesinde doğan Fahri Yücel Mülkiye Mektebini bitirdi.  Kaymakamlık görevi ardından Edirne’ye Vali olarak atandı. Eşi Perihan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp