Akıncılar köyünden Tarihe Saygı Turu

admin

Akıncılar Köyü Muhtarlığı Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında vatandaşları “Tarihe Saygı” turları ile zaferin yaşandığı topraklarla buluşturuyor. Gelenekselleşen geziler kapsamında tarihi ve manevi değerlerin yaşatılmasının amaçlandığını belirten Akıncılar Köy Muhtarı Ömer Ergin, kültür turlarının imkanlar dahilinde süreceğini söyledi.

Meriç Akıncılar Muhtarlığı, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında kadın, erkek tüm köylülerini  “Tarihe Saygı” turları ile zaferin yaşandığı topraklarla buluşturuyor. Akıncılar Köyü Muhtarlığı’nın her yıl düzenlediği kültür turları ile vatandaşlar tarihi ve kültürel öneme sahip mekanları tanıma fırsatı buluyor. Bursa, Bolu, Gökçeada, Bozcada, Aydın, İzmir, Kırklareli, Ankara’nın yanı sıra, Anıtkabir ve Çanakkale Şehitler Abidesi en çok ilgi gören noktalar arasında yer alıyor.

Akıncılar Muhtarı Ömer Ergin, son olarak gerçekleşen “Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında Tarihe Saygı” gezisi ile kültür turlarına erkek ve kadınların katıldığını ifade ederek, “Tüm Akıncılar halkının tüm Türkiye ve özelliklede Çanakkale’yi görmesini hedefliyorum” dedi.

Çanakkale’nin emperyalizme karşı Türklerin ilk karış duruş mücadelesi sergilediklerini belirten Ergin,  “Her karış toprağında Şehit kanı olan Çanakkale, savaşın ne demek olduğunu gösteren bir açık hava müzesi. Çekilen acıların, zorlukların, yitip giden binlerce yaşamın ve kahramanlığın ne demek olduğunu Çanakkale özetliyor” ifadelerini kullandı.

 120 total views,  2 views today

Next Post

Süloğlu ilçesine Bin tonluk Modern Su deposu

Göreve geldiği ilk günden bu yana ilçede yatırımlarına hızla devam eden Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan Modern Su deposu için ilk startı verdi. Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran Meclis üyeleriyle birlikte 1000 tonluk su deposunun temelini hep birlikte attılar. Göreve geldiklerinden beri Süloğlu’nun ihtiyaçları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp