AKLIMIZI BAŞIMIZA TOPLAYALIM

admin

fikri_yalin_koseSon aylarda siyasilerin konuşmalarını dinledikçe insanların konuşulanlara inanası gelmiyor. Siyasetin başında olanlar örnek olması gerekenler ve onların uzantıları halka örnek olacakları yerde halka yaptıkları açıklamalar miting alanlarında kullandıkları halkı kutuplaştıracak sözlerle kötü örnek olmaktadırlar.

Liderle böyle yaparsa onun destekçisi olan il ilçelerdeki kadrolar ne yapsın. Onlar da eğer onların dışındaki kadrolar sağduyu sahibi olmayıp” liderlerimizi bu yolu izliyor doğrusu bu olmalı biz de onlar gibi yapalım” demiş olsalardı ülkemiz ne hale gelirdi. Yurdun dört bir yanında tatsız olaylarla karşılaşabilirdik. Halkımız onlar gibi hareket etmedi sağduyulu davranarak tahriklere kapılmadı.

Bakıyorum bölgemizde partiler arasında mücadele yoğunluk kazansa da küçük tartışmaların dışında tatsız bir olaya tanık olmadık.

Bu da gösteriyor ki, siyasetin tepesinde olanlar koltuklarını kaybetmek isteyenler onların uzantıları ne yaparlarsa yapsınlar sağduyu sahibi kadirşinas halkımız onların bu kışkırtmalarına aldırmadılar soğukkanlı davranıp huzursuzluk yaratmadılar.

Aslına bakılırsa Siyasetimizin üst yönetiminde olanların taşradaki politikacılardan alacakları çok dersler var. Bu çılgınlık siyasetçilerin sorumsuzluğu böyle devam ederse en kısa zamanda onlara balans ayarı yapılması gerekir. Aksi takdirde bundan sonra yapılacak seçimlerde daha çirkin manzaralarla, siyasetin daha fazla kirlenmesi ile karşılaşabiliriz. Bu durum bizim dünyaya saygımızın azalmasına itibarımızın düşmesine yol açabilir.

Seçim sonrasında tüm parti yönetimi sakin kafayla düşünüp olanları masaya yatırmalı. Bu arada taban örgütlerinin de olanlar

konusunda fikirleri alınmalı. Bu kargaşa ortamının liderlerin tahrik edici konuşmalarının engellenmesi için tabanın sesi duyurulmalı.

Bu kontrol dışı siyaset artarak devam edip köylere kadar yaygınlaşırsa aileler arasında kavgalara dahi neden olabilir. Sokaklar kontrol edilemez hale gelir.” Ben yasa masa tanımam ben bildiğimi yaparım buna gücüm var” deniliyorsa orada tuz koktu demektir. Bu durumda kimsenin hukuka saygısı kalmaz. Kimin haklı kimin haksız olduğu anlaşılmaz. Bunun sonucunda dirlik düzeni sağlamak kardeşliği tesis etmek çok daha zorlaşır.

Tüm bu olumsuz tabloya bakarak karamsar olmaya gerek yok bu ülke çok badirelerden geçti. Bunların sonunda güçlü aile bağları halkın asırlardan bu yana süregelen kardeşlik sevgisi ile tüm bu nifak tohumlarını yok etmesini bildi. Bugün de ülkede Kaos çıkarmak isteyenlerin oyununa gelmeyecektir. Bunu bekleyenle avuçlarını yalar.

Böyle hallerde ülkemizin anlı şanlı kitle örgütleri meslek kuruluşları. Köşelerinden çıkıp seslerini duyurmaları “Siz ne yapıyorsunuz bu tavırlarınızla ülkenin birliğini dirliğini bozuyorsunuz” demeleri gerekmez mi? Ama ne yazar bu zatlar sanki Türkiye güllük gülistanlık her şey yolunda gidiyormuş gibi koltuklarında rahat oturuyorlar.

Emeklilerin onlarca katı maaşı alarak huzur içinde yaşayabiliyorlar. Şair Tevfik Fikret’in Han- Yağma adındaki şiirinde ne güzel söylemiş; “ Yiyin efendiler yiyin.Bu han- iştaha sizin- Doyunca tıksırınca çatlayıncaya kadar yiyin”

Unutmamalıyız ki, bu mahalli seçimler öyle sıradan bir seçim değil. Bu seçimlerle kendi geleceğimiz, ülkemizin geleceği konusunda tavrımızı,görüşümüzü belirleyeceğiz.

Oy verirken, sandık başına gittiğimizde, tüm bunları ülkemizin geleceğini bugün yaşadığımız olayların gerçek sebebini bununla nelerin amaçlandığını bir kez daha düşünmek zorunda kalmalıyız.

Küçük hesaplar. Ona buna yaranmak ucuz vaatlerine kanmak fikri bir kenara bırakılmalı. Bölgemizin ve ülkemizin çoluk çocuğumuzun huzuru ve güvenini dikkate almalıyız. Siyasette çirkinlik yaratmak saltanatlarını sürdürmek isteyenlere ders vermek için oyumuzu kullanmalıyız.

Parti ve küçük çıkar hesapları oy kullanmamızda etkili olmamalı. 30 Mart akşamı sandıktan çıkacak seçim sonuçları ülkemizin geleceğinde yol gösterici olmalı.

 223 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye Okul Kıyafetleri İmalatçılarından Etkinlik

Villa Restoranda, Türkiye Okul Kıyafetleri İmalatçıları, Satıcıları Derneğince bir sabah kahvaltısı düzenlendi. Yapılan Etkinliğe, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Okul Müdür Yardımcıları katıldı. Edirne’yi temsilen Yavuz Bebe sahibi İlyas Saç ve Eşi Hafize Saç, Konfederasyon Başkan Yardımcısı Yaşar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp