AKMEŞE, “Bizim zamanımızda muhtarların itibarı arttı”

admin

Ak Parti Edirne İl ve Merkez İlçe Yönetimi Edirne Köy Muhtarları’nın sorunlarını dinlemek için toplantı düzenledi. Toplantıya AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, İl Yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Av. Çağrı Muştu, Ak Parti Edirne İl Genel Meclis Üyeleri, Mustafa Suiçmez, AK Parti Edirne Kurucu Üyesi Recai Koçaşlı, Merkez ilçe yöneticileri ve köy Muhtarları katıldı.

Basın Mensuplarının da katıldığı toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Çağrı Muştu, 30 Eylül tarihinde yapılan Merkez İlçe Kongresinde Merkez ilçe Başkanlığına seçildiğini, Merkez İlçe Başkanlığı olarak ta kongre sonrasında Merkezdeki muhtarlarla bir toplantı düzenlemeye karar verdiklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti; “İl Başkanımız ve İl Genel Meclis Üyelerimizle beraber bugün bu toplantıyı burada gerçekleştiriyoruz. Muhtarlarımızın sorunları bizim için çok önemli. Buradaki toplantıya katılan değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Muştu’nun ardından konuşma yapan İl Başkanı İlyas Akmeşe çeşitli vesilelerle muhtarlarla sık sık bir araya geldiklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “İlçe Başkanımız Çağrı bey göreve geldikten sonra ilk defa böyle bir toplantı yapıyoruz.

Biz bugün bu programı Edirne’de bizim göremediğimiz fakat muhtarlarımızın gördüğü çok önemli sorunların olduğunu biliyoruz. Bunları muhtarlarımızdan bire bir öğrenmek için bugün burada bir araya geldik. Çözüm yollarını hep birlikte burada geliştireceğiz. Bizim bu programı düzenlememizin amacı Edirne’ye ve köylerimize hizmet etmek.

Muhtarlık müessesesi çok önemli bir müessesedir. Yani en ücra köşeden en büyük mahalleye kadar bire bir hem devleti, hem de orada yaşayan vatandaşı temsil ediyorlar. Devletle millet arasındaki köprü vazifesini yerine getiriyorlar. Gerçekten bu çok önemli bir görevdir. Muhtarlık hem kültürümüzün, hem demokrasimizin vazgeçilmez temelidir. İnanın bir yerde bir sorun varsa bunu öğrenebileceğini tek yer muhtardır. Bu vesileyle muhtarlarımızla sık sık bir araya gelmeye devam ediyoruz. 

 

“Erdoğan Türkiye’nin sorunlarını Muhtarlardan dinliyor”

Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, özellikle Cumhurbaşkanı olduktan sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde en son benim bildiğim 41. Kez muhtarlarla buluşma programı yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği programlardır bu buluşmalar. Türkiye’nin sorunlarını muhtarlardan dinliyor. İlimizden de bu toplantılara katılan bir çok muhtarımız vardır.” Dedi.

“Muhtarlık bizimle itibar kazandı”

Muhtarlığın özellikle son dönemlerde itibar kazandığına dikkat çeken İl Başkanı Akmeşe; “Bunu kimse inkar edemez. Bakın Arkadaşlar Cumhurbaşkanımız şiir okuyup, hapse girdiğinde, dediler ki “Muhtar bile olamaz”. Yani o zaman muhtarlığı önemsememelik gibi bir durum vardı. Bizim iktidarımızla beraber muhtarlarımızın itibarı arttı hem de maddi olarak bir kısım iyileştirmeler oldu. Bu yeterli mi? Diye soracak olursanız tabii ki değil. Daha iyisi yapılmalı. Ama en azından bu süreçte muhtarlarımızın durumlarının iyileştirilmesi için hükümetimiz önemli adımlar attı. Bunu da hepimiz biliyoruz.” Dedi.

Şu anda ilk olarak Köy Muhtarları ile bir araya geldiklerini ifade eden İl Başkanı Akmeşe, daha sonra da Merkez Muhtarlarla toplantı yapacaklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Genellikle Merkez’de bulunan Muhtarlarımızın sorunlarını Belediyemizin çözmesi gerekir. Ama biz bu toplantıları da Belediye Meclis Üyelerimizle beraber yapacağız. Sorunları varsa takipçisi olacağız” dedi.Toplantı daha sonra Basına kapalı olarak Muhtarlarla beraber devam etti.

 241 total views,  2 views today

Next Post

2017-2018 akademik yılı açılış töreni gerçekleştirildi

Trakya Üniversitesi 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mümin Şahin, Prof. Dr. Cem […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp