Akmeşe, “Büyük bir uyum içinde olan teşkilat oluşturduk”

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, ilçe kongrelerinde göreve seçilen ilçe başkanları ile basın toplantısı düzenledi. AK Partili ilçe başkanlarını basına tanıtan İl Başkanı Akmeşe Edirne’de AK partiyi anlatamadıklarını ve büyük bir uyum içinde olan teşkilat oluşturduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti, “Edirne’den yeterli oyu alamadık. Demek ki AK Parti’yi anlatamadık. Bu bölgede anlatamadık. Bunu Anadolulu anlıyor da Trakyalı neden anlamıyor? Bu bizim eksikliğimizdir. Bunun için de anlatacağız ve çalışacağız diyorum”

   Düzenlediği basın toplantısında Edirne’de Ak Partinin 2019 seçimlerine hazır olduğu sinyalini veren İL Başkanı Akmeşe sözlerine şöyle devam etti;   “ 4 Temmuz’da başlayan AK Parti Edirne kongre sürecinin geçen hafta gerçekleştirilen İpsala kongresi ile tamamlandığını söyleyerek; “İnşallah önümüzdeki süreçte il kongremizi ve ondan sonra da olağan 6’ncı büyük kongremizi yapacağız. Bu süreç içerisinde bizde de değişiklikler oldu. Bazı arkadaşlarla yola devam dedik, bazılarında ise yenilenme oldu. Ben ilk konuşmama başlamadan önce bu süreçte yani bizi 2019 seçimlerine götürecek ilçe başkanlarını tanıtmak istiyorum”

Akmeşe, konuşmasında AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Çağrı Muştu, AK Parti Havsa İlçe Başkanı Aydın Balkan, AK Parti Meriç İlçe Başkanı Halil Değirmendere, AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Kadir Üstünbaş, AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanı İsmail Aslan, AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Hatipler, AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Aksal’ı basın ve parti üyelerine tanıttı. Toplantıya AK Parti Enez İlçe Başkanı Nedim Uzun ise eşinin rahatsızlığı nedeniyle katılamadı.  Kongre sürecinde yani bu süreçte tecrübe ve heyecanı, gençliği birleştirdik. 2019 seçimlerine teşkilat olarak hazırız diye düşünüyorum. 81 ilde kongrelerini tamamlayan ilk illerden birisiyiz. 9 ilçede kongrelerimizi tamamlamış bulunuyoruz. En son İpsala’da Sayın Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun katılımıyla kongremizi de yaparak ilçe kongrelerimizi tamamladık. Bizde kongreler hem bir şölen havasında geçer hem de bir yenilenmedir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız metal yorgunluğu olan arkadaşlarımızda değişiklik yapılacağını söyledi. Bu görev almayan arkadaşların da bu süreçte AK Parti’nin hizmetinde olmayacakları anlamına gelmiyor. Onlar da mutlaka bu çalışmaların içinde olacaklar”

 

“Kimseyi Dışlamadık”

Biz kimseyi dışlamadık. Bu konuda en güzel örneği kendimden verebilirim. Ben bu partinin 2001 yılında kurucu il yönetim kurulu üyesiydim. O günden beri birçok başkanla çalıştım. Hemen hemen bütün başkanlarla çalıştım. Ama il başkanı olalım diye hiç de bir talebimiz olmamıştı. Bizde görev verilir ve ondan sonra da kaçılmaz. 2016’nın Ocak ayında da bize bu görev genel merkezimiz tarafından tevdi edildi. Biz de o günden beri var gücümüzle bu görevi sürdürmeye çalışıyoruz. Bakın AK Parti Edirne teşkilatının Edirne ilçelerinde 139 yöneticisi var. Bunlardan 67 tanesi siyasete yeni başlıyorlar. Daha önce hiç siyaset yapmamış arkadaşlardır. Hemen hemen teşkilat mensuplarının yüzde 50’sini yenilemiş bulunuyoruz. Ama bizde hiçbir zaman da daha önce görev alıp da şu anda yönetimlerde görev almayan arkadaşlarımızda küsme veya dargınlık da olmaz. Bunun en güzel örneği, Merkez İlçe’de yaptığımız kongredir. Devam eden İlçe Başkanımız teşekkür etti, konuşmasını bıraktı ve beraberiz diyerek Çağrı’ya görevi devretti. Havsa’da Aydın Bey siyasete yeni giriyor. Ama orada görev alan İlçe Başkanımız, bu oluşumu yaparken hep beraber hareket ettiler. Şu anda da Aydın Bey’e en çok destekçi olan geçen dönem ki ilçe başkanımızdır. Bizde kırgınlık ve küskünlük olmaz. Böyle olduğu için AK Parti ayakta ve her geçen gün de oyunu arttırarak Türkiye’ye hizmet etmeye çalışıyor”

Daha sonra AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Fatma Aksal yaptığı konuşmada 2011 yılından bu yana Edirne merkezinde bulunduğunu söyleyerek; “Bundan sonra daha sık birlikte olacağız, daha sık beraber görüneceğiz. Perşembe günü itibariyle Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atandım. Bizim partimizde özellikle gençlik kolları ve kadın kolları partinin en temel unsurlarındandır. Bugün Recep Tayyip Erdoğan her zaman söylüyor; ‘Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandıysam bunlar da kadınlarımızın payı çok büyüktür’ diyor. AK Parti Kadın Kolları dünyanın en büyük kadın sivil toplum örgütlerindendir. Biz de inşallah Edirne’miz için bundan sonra gece gündüz durmadan çalışacağız. 2019 çok önemli bir yıl. Hem ülkemiz hem de Edirne’miz için çok önemli bir yıl. Biz bu arada durmadan kapı kapı çalışıp Edirne’mizi ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.

 

 

 

 

 217 total views,  2 views today

Next Post

İl Genel Meclis Başkanı Geçmiş'ten Süloğlu'na Ziyaret

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet GEÇMİŞ, İl Genel Meclis Üyeleri  Mehmet UZUN ve Zafer BAHŞİ ve CHP Süloğlu İlçe Başkanı Önder CİN, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’ı makamında ziyaret etti. Gazetemize açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Süloğlu ilçemizdeki köyleri ve merkezdeki il özel idaresinin yatırımları ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp