Akmeşe; “Edirne’nin en büyük sorunu Hayvanat bahçesi değil altyapıdır”

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe düzenlediği basın toplantısında, Edirne’nin önceliğinin Belediye Başkanı tarafından yapılan İnteraktif Çocuk Eğitim Müzesi olmadığını aksine altyapı olduğunu ifade ederek, Hayvanat Bahçesinin maliyetinin açıklanması gerektiğini vurguladı. Akmeşe konuşmasında; “Biz bununla ilgili yapılmasın diye bir şey söylemedik. Herhalde başkanımız yanlış anladı. Mutlaka yapılsın. Ama dikkatimizi çeken en önemli olay bunun maliyeti ile ilgili hiçbir şey söylenmedi. Gündeme gelemsi gereken en önemli konu  İnteraktif Çocuk Eğitim Müzesi’nin maliyetidir. O Parkın bütün altyapısı belediye imkanları ile yapılıyor. Sadece oradaki Dinazor, Fil gibi hayvanları yüklenici firma getiriyor. Bunu da halkımızın bilmesi lazım. Bu 6 Milyon. Hatta en son meclis gündeminde de konuşulmuştu. Arkadaşlar ona da itiraz etti. 6 milyon parayı da Fen işlerinden Park ve Bahçelere aktarılması 12 Milyon. Ben bunu sordum Belediye Başkanına” dedi.

Edirne’lilerin su içtiği su şebekesi ve kanalizasyonun aktığı Su toplama kanalı fotoğraflarını basına gösteren Akmeşe; “Bunu Sayın Recep Gürkan ben bunu yapacağım, ilk önceliğim budur diye kendisi bastırmış. Ben yanlış bir şey konuşmadım. Bakın bu fotoğrafları Belediye Başkanımızın bastırdığı kitaptan aldım. Bu resimleri de o çekmiş. Ben çekmedim. Alt yapımız gördüğünüz gibi bu halde. Ben dedim ki; “Edirne’nin altyapısı bu haldeyken, bu tip şeylere para harcama dedim. Edirne’nin en büyük sorunu alt yapıdır.  Bunu sadece biz değil Edirneliler de sorguluyor.” Dedi.

“Edirne’nin önceliği park bahçeler mi? , Altyapı mı?”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın seçim taahhütlerini basın mensuplarıyla paylaşan Akmeşe; “Bakın elimde Gürkan’ın seçim taahhütleri var ve altında kendi imzası var. Ben bunları yapacağım diyor. Kaldı burada 5 ay. Ben bunları burada tek tek anlatacak değilim, ama bizim arkadaşlarımız seçimler yaklaştığı zaman bu konuşlara detaylı olarak değinecektir. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın.” Dedi.

“Bizim ailemizden gördüğüm kesinlikle yalan söylememektir.”

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kendisini yalancılıkla suçlamasının gücüne gittiğini de belirten Akmeşe; “Bizim yetişme tarzımız, bizim aldığımız eğitim, bizim ailemizden gördüğüm kesinlikle yalan söylememektir. Yanlış yapabiliriz ama sonradan da özür dilemsini biliriz. Ama bile bile ben yalan söylemem.  Recep Gürkan’ın bunu iyi bilmesini isterim. Laf ebeliği yapıp ta bu Edirnelileri lütfen kandırmasın. Yapacaksa işini yapsın.”dedi.

“Sen Atatürk Anıtı’nın önüne Seyyar Tuvalet koyarsan biz bunu engelleriz.”  

Hem siyasilerini Kamu Kurum ve Kuruluşlarda bulunan amirlerin Belediye’nin işlerini engellediği yönündeki iddialara da değinen Akmeşe; “Evet Engelledik. Sen Atatürk Anıtı’nın önüne Seyyar Tuvalet koyarsan biz bunu engelleriz. Bunu sadece ben değil Edirneliler de istedi. Hatta orada biz Anıtlar Kuruşuna yazı yazdık cevap bekliyoruz dedi ve hemen Valilik Belediyenin Anıtlar kuruluna böyle bir yazı yazmadığını belirten açıklama yaptı. Çünkü böyle bir yazı ortada yoktu ve böyle bir talebi de yoktu. Daha sonra da bu tuvaletleri kaldırmaz zorunda kaldı ve doğrusu da zaten buydu.” Dedi.

“Projen varsa git yarın Meriç kenarını düzenle”

Meriç Nehri etrafında yapılacak olan Çevre düzenlemesine de değinen Akmeşe; “Gerçekten Gürkan’ın dediği gibi bizim gücümüz var. Biz gücümüzü milleten alıyoruz. Akşam bütün teşkilatımızla Şükrüpaşa mahallesindeydik. Milletin derdini ve şikayetlerini biliyoruz. Öyle anket yapmaya da kalkmasın. Hiç vakit kaybetmesin. Bakın altyapıda yaptı. 4,5 sene bekledik. Eğer fikri yoksa gelsin bize ona destek oluruz. Bir şey olmadı. DSİ Bölge müdürü ile 15 gün önce görüştüğü doğrudur. Ama görüştüğü konu bu değildir. Onların kendi arasında görüştüğü farklı bir konudur. Kanal Edirne Projesi ve köprü Karaağaç’ta önemli bir projedir. Köprümüzde bugün açıldı. Kanal da işlemeye başladı. Tabi burada hem Meriç kenarının hem de kanal etrafının çevre düzenlemesi var.  Bakın Sayın Bakanımız Veysel bey Edirne’ye geldiğinde, Kanal yapılırken Recep Başkana “Kanalı biz yapıyoruz gel çevresini de sana verelim. Sen yap” dediğini gayet iyi biliyorum. Şimdi diyor ya ben istedim vermiyorlar. Projen varsa, çalışman varsa, hemen yarın DSİ Bölge Müdürlüğü’ne git ve hemen başla. Hemen izinleri alıp devrediyoruz ve başlamasını sağlıyoruz. Rekreasyon alanı yapsın arkadaşlar. Eğer uzun sürecek se bıraksın biz zaten yapıyoruz” dedi.

 

 106 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan'dan, Akmeşe'ye cevap

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin “Meriç Nehri Rekreasyon Alanı projen varsa yap; DSİ hemen devredecek” sözleri üzerine Gürkan yaklaşık 1 saat sonra basın toplantısı düzenlendi. İlyas Akmeşe’ye basın toplantısında cevap veren Gürkan, “Toplantının üzerinden 1 saat geçti. Bir saat içinde olmayan bir proje hazırlanmaz. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp