Akmeşe “Kongremiz, Genel Merkezin onayıyla Tek Adayla gerçekleşecek”

admin

30 Aralık Cumartesi günü Edirne’de Mimar Sinan Spor Salonunda Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımıyla gerçekleşecek olan AK Parti Edirne 6. Olağan İl Kongresi nedeniyle AK Parti İl Binasında bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe; “Genel Merkezimizin tasarrufuyla, kongremiz Tek liste ile gerçekleşecek. Genel Merkezimizin ve MKYK’un aldığı kararla ve tabiî ki en büyüğümüz Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla İl Kongresinde Edirne’de İl Başkanlığı’na tekrar adayım. Listemiz hazır, İnşallah Cumartesi günü coşkulu bir şekilde tek liste ile seçime gireceğiz.” Dedi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe Parti binasında düzenlediği basın toplantısına, İl Teşkilatı, İlçe Teşkilatları, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın kolları ve partililer katıldı.  İl Başkanı Akmeşe, 30 Aralık Cumartesi Günü Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleşecek olan AK Parti İl Kongresinde,  Başta Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Genel Merkezin ve Başbakan Binali Yıldırım’ın desteğiyle tekrar İl Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı.

Akmeşe açıklamasında; 6. Olağan İl Kongremiz Genel Başkan Vekilimiz ve Başbakan vekilimiz Bin Ali Yıldırım’ın katılımıyla 30 Aralık Cumartesi günü saat: 13.00’te Edirne Mimar Sinan Salonunda gerçekleştireceğiz. Bizim için kongreler hep bir heyecan, hep bir düğün havasında geçer, Hem de bir yenilenme şeklidir.  Yaklaşık olarak 1 aydan bu yana kongre için tüm teşkilatlarımızla birlikte hazırlanıyoruz ve tabi kongremize Sayın Başbakanımızın gelmesi bizim için ayrı bir heyecan ve ayrı bir mutluluk. Bizde kongre süreci bildiğiniz üzere 4 Temmuz 2017 tarihinde başlamıştı. Delege seçimlerimizle başladık. Ardından İlçe seçimlerimizle yapılanmamız bitti. Son olarak ta inşallah İl Kongremizi gerçekleştireceğiz. Tabi ben geçen hafta Ankara’da İl Başkanları toplantısına katılmıştım. Bu vesile ile Genel merkezimiz ile birlikte kongre ile ilgili son rötuşları yaptık.  Bu arada hem Edirne hem de Türkiye için  2 önemli sevindirici olay oldu. Biliyorsunuz taşerona kadro olayı gerçekleşmiş oldu. Bu olaydan sonra Sayın Başbakanımızın ilk toplantısı Edirne’de olacak. Bize özellikle buradaki taşeron arkadaşlarımız teşekkür için geldi. Cumartesi günü tüm taşeron işçilerimiz Mimar Sinan Salonun’da Başbakanımıza teşekkür edeceklerini söylediler. Ben tekrar bu yasanın hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten 1 Milyon 20 bin kişiye devletimizin eli tekrar değdi.

 

“Desteklemeler Türkiye Tarihinde ilk defa Edirne’de erken ödendi”

Yine Ben Ankara’da iken Tarım Bakanlığı’nda da bir görüşmemiz oldu. Biliyorsunuz,  Çiftçi kardeşlerimiz desteklemelerin ne zaman ödeneceğini soruyordu.Türkiye’de tarihte ilk defa Edirne’de bu ödemeler geçen hafta itibarıyla yapılmaya başlandı.Gerçekten köylü kardeşlerimiz bize sorardı, desteklemeler ne zaman ödenecek diye, ama bu defa biz onları aradık ve dedik ki desteklemeler bankalara yattı. Paralarınızı alabilirsiniz diye Söyledik. Çiftçilerimize bundan sonraki dönemlerde de bol bereketli yıllar dileriz.

 

Ankara’dan dönmeden önce Son olarak Teşkilat başkanımızla Kongre ile ilgili bir görüşmemiz oldu.  Arkadaşlar bize İl Başkanlığı görevinin nasıl verildiğini birçok arkadaşımız biliyor. İstişarelerle karar verilir, Genel merkezimiz karar verir. En son biliyorsunuz İlçe yapılanmalarında da bizim Genel Merkeze tavsiye ettiğimiz arkadaşlarla bu yol devam ediyoruz. Biz yaklaşık olarak 2 aydır Genel Merkezimizle istişare halindeyiz. Biliyorsunuz ben 2001 yılında Kurucu İl Başkanı Recai Koçaşla beraber bu partinin Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesiyim. O günden beri de bir çok arkadaşımızla bu partide çeşitli yerlerde görev yaptım. En son 13 Ocak  2016’da bize İl Başkanlığı görevi verilmişti.   2 seneden beride bu görevi yürütüyoruz. Elimizden geldiği kadar bütün teşkilattaki arkadaşlarımızla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Mutlaka eksiklerimiz de olmuştur. Ama bu süreç bizim için de önemli bir süreç oldu. Bu  sürede eksiklerimizi giderip tecrübe sahibi olduk. Bundan sonraki süreçte de tecrübemizi yaymak istiyoruz. Bunu bütün arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. Tek başına hiçbir şey ifade etmem.

 

“Genel Merkezin onayıyla Tek liste olarak İl Başkanlığına Adayım”

Genel Merkezimizin ve MKYK’un aldığı kararla ve tabiî ki en büyüğümüz Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla bu kongrede de Edirne’de İl Başkanlığı’na tekrar adayım.   Bundan sonra çok önemli 2019 yılı var. Yani 1,5 sene kadar bir süremiz var bu süreyi de çok iyi değerlendirmemiz lazım. Edirne’de belediyecilik anlayışını burada tekrar anlatmama gerek yok.

“Edirne artık yaşanmaz bir şehir havasına girdi”

Yani Edirne şu anda şu anda yaşanılabilir bir şehir olmaktan çıktı. Bir köy havasında. Bizim ilk hedefimiz 2018 Mart seçimlerinde bütün teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle Belediye Başkanlığı’nı İlde ve ilçelerde almak olacak. Bizim hedefimiz bu. Edirne’de alabileceğimiz en yüksek oyu alabilmek için bu 1,5 yıllık süreyi çok iyi değerlendirmemiz lazım. Bunun bilincindeyiz. Ama Edirne için daha daha çok daha çalışacağız. Burada Teşkilatlarım ve siz değerli basın mensupları önünde söz veriyorum.   Genel Merkezi tasarrufudur, Tek liste ile kongremiz gerçekleşecek. Listemiz hazır, İnşallah Cumartesi günü coşkulu bir şekilde tek liste ile seçime gireceğiz. Son olarak 30 Aralık Cumartesi Günü yapacağımız İl Kongremizin Edirne’mize, partimize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum .” dedi.

 177 total views,  2 views today

Next Post

Safir Koleji en minik öğrencileriyle sorumluluk projesi başlattı

önemini vurgulamaya yönelik birçok faaliyette bulundular. Anasınıfı öğrencileri öğretmenleriyle birlikte pazara çıkarak yerli sebze ve meyve alışverişlerini yaptılar, sebze ve meyveleri faydalarıyla birlikte bir kere daha tanıdılar. Daha sonra aldıkları meyveleri kendileri soyarak reçel yapmak üzere hazırladılar. Velilerin de katılımıyla birlikte öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte reçeller yaparak kavanozladılar. Kavanozlanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp