AKP Hükümeti 18 Adamızın İşgali Konusunda Ne Yaptı?

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, bütçe ve kesin hesapların sırasıyla görüşüldüğü 6’ncı turda Dış İşleri Bakanı’na kamuoyunu yıllardır meşgul eden 18 ada konusunda AKP Hükûmetinin hâlâ net bir açıklama yapmadığını ve bilgi vermediğini hatırlattı.

TBMM Genel Kurulu’nda, 11 Aralık Pazartesi günü başlayan ve 22 Aralık Cuma günü bitirilmesi planlanan 2018 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarılarının görüşmelerine devam ediliyor. Dış İşleri Bakanlığı görüşmelerinin yapıldığı 6’ncı turunda söz alan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Dış İşleri Bakanı’na “Lozan Barış Antlaşması başta olmak üzere, çeşitli uluslararası egemenlik anlaşmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti egemenliğinde olan bu adalara Yunanlıların yerleştiği ve Yunan bayrakları asıldığı yolunda bilgiler vardır. Hatta geçtiğimiz dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun fiilen Yunan işgalinde, hukuken Aydın ilimize bağlı Marathi Adası’nı ziyaret ettiği kamuoyuna yansımıştır.” ifadelerini kullandı.

Rıza Sarraf İçin Amerika’ya Verdiğiniz Notayı Başına Çuval Geçirilen Askerlerimiz Adına Veremediniz!

Dış İşleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz alan CHP’li Gaytancıoğlu, “Türkiye’nin 16 Nisan Pazar günü referandum heyecanı yaşadığı sıralarda, Yunan Savunma Bakanı Kara Kuvvetleri Komutanıyla birlikte Aydın’a bağlı Eşek Adası’na helikopterle gitmiş, hatta Bakan ve beraberindeki heyetin gelişi sırasında Yunan askerleri de Aydın Eşek Adası’nda kuzu çevirmiştir. Orkestra kuran askerler de sazlı sözlü eğlence düzenlemiştir. 4 Temmuz 2003’te askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde “Müzik notası mı?” diye dalga geçip; Rıza Sarraf gibi bir şarlatan için “Bizim vatandaşımız ” deyip Amerika’ya anında nota verdiniz. Acaba bu konuda yani 18 adamızın işgali konusunda AKP hükümeti olarak neler yaptığınızı merak ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

 130 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Gazetesi'nde yeni dönem

1 Mayıs 1962 tarihinde Murat Turgu’nun girişimciliği ile yayın hayatına başlayan ve imtiyaz sahibi Aycan Müzeyyen Peköz’ün olduğu gazete EDİRNE el değiştirdi. Edirne Belediye Meclis Üyesi, Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı ve işadamı Savaş Üner Edirne gazetesini devraldı. Edirnelilerden aldığı güçle büyüyerek, gelişen ve bugünlere gelen EDİRNE Gazetesi’nin yeni imtiyaz sahibi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp