AKP İL BAŞKANI BELGİN İBA’NIN MÜJDELİ HABERİ İSİMLERİ GİBİ ALDATMA VE KANDIRMA PARTİSİ

admin

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, AK Parti Edirne İl Başkanının sosyal medya hesabından açıkladığı Çeltik Fiyatı Edirne’mize hayırlı olsun paylaşımına tepki göstererek, “ Luna cinsi Çeltik bir ay önce serbest piyasada 4.200 TL ye satılabiliyordu. Şimdi kalkmışlar 3.500 TL ye yükselttik diyorlar. Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma Partisi” dedi.

Açıklanan çeltik fiyatlarının serbest piyasanın çok altında fiyat verildiğini belirten İl Başkanı Demir, Şu anda sanayici, fabrikacılar önünü görmediği için çeltik alımı yapmıyor. Alanlarda Luna cinsi çeltiği 3.100-.3.200 TL ye alıyorlar. Harman fiyatının 1000 TL altında. Verdikleri fiyat, geçen ay ki fiyatların çok altında. Resmen dalga geçiyorlar” dedi. Başkan Ekrem Demir Konuya dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “TMO’ya çeltik satmak neredeyse imkânsız. ÇKS olması ve orada yeteri kadar çeltik Ekim alanının olması gerekir. TMO çeltiği dökme alıyor, çiftçi çuvallayıp depoya koydu. Bunu tekrar boşaltması gerekir. Buda ayrı bir maliyet, üretici depoya koyduğu ürünü 13-14 rutubette kurutup depoya koydu. TMO satmak için çiftçi çektiğini tekrar kurutma makinasına sokup TMO’nun alım kriterine düşürene kadar kurutması lazım. Buda ayrı bir maliyet ve çiftçinin sadece %10 nun da kurutma makinası var. Çiftçi bunların hepsini yaparsa harmanda 4.200-4.300 TL ye sattığı Luna cinsi Çeltiği 3.500 TL ye TMO ya satabilecek hayal gibi bir şey. Sezon başı TMO bildirdiği alım fiyatın çok çok altında alım yapıyor. Bunu da AKP İl Başkanı müjde diyip reklam edip anlatıyor. Başkan önce gitsin çiftçiyi dinlesin. Çeltiği daha önce ne kadara satıyordu. Şimdi ne kadar fiyat veriliyor bir araştırsın. Allah çiftçimize güç, kuvvet, sabırlar versin.” İfadelerini kullandı.

 1,425 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı

Edirne Valisi Ekrem Canalp 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda; 10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için büyük bir özveriyle gece gündüz çalışmaktadır.Kurulduğu günden itibaren, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp