AKP İl Başkanı Rafet Sezen seçimi değerlendirdi

admin

Ak Parti İl Başkanı Rafet Sezen parti merkezinde Kadın Kolları Başkanı Nursel Arseven, Merkez İlçe Başkanı  Kerem Arda, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Dağdeviren ile birlikte seçimi değerlendirdi.”7 Haziran 2015 seçimlerini Türkiye çok şükür huzur içinde tamamladı. Kentimizde de her hangi bir olay yaşanmadan seçimlerimiz sona erdi. Seçim sonuçlarının vatandaşlarımıza ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. İlimizden seçilen üç milletvekili adayımızı da tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun. Edirne’ye inşallah hizmet etmek fırsatı bulurlar ve hizmet ederler. Tüm dileğimiz seçilen milletvekilimizin bundan sonra daha çok efor sarf ederek Edirne’yi belirli bir yerlere getirebilmek için mücadele etmeleridir. Sonuçta 7 Haziran seçimleri Türkiye’de bir koalisyon hükümetini ortaya çıkardı. Bu koalisyonun nasıl oluşacağını hep birlikte izleyeceğiz. Takdir halkın, halkımızın takdir ettiğine göre hepimizin boynu kıldan ince ve kabul etmek zorundayız. Saygıyla karşılıyoruz, hayırlı olsun diyoruz. Parti olarak verilecek her göreve hazırız. Bir koalisyon hükümeti oluşmak durumunda bu koalisyonun nasıl şekilleneceğini de önümüzdeki günlerde göreceğiz. Önemli olan Türkiye’nin yolundan dönmemesi, istikrarını koruyarak, geleceğe devam etmesi. Torunlarımıza güzel bir gelecek bırakabilmek için hep birlikte herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi lazım. Gelecek bugünden daha güzel olacaktır. Halkımıza saygılar sunuyorum. Tüm seçmenlerimize, partililerimize, teşkilatlarıma ve basınımıza çok teşekkür ediyorum.

AKP İl Başkanı Rafet Sezen seçimi değerlendirdi   (1)

 

 

 

 

 

 

 

“İstifayı düşünmüyorum “Edirne’de tabi ki beklenen bir sonuçtu oy kaybı. Bu kadar düşük olacağını tahmin etmiyordum, yalan söylemek istemem. Bir oy kaybı bekliyordum. Bunun nedenleri vardır. Ama genel temayülün ortaya çıkmasıyla ki hep seçim ortamında ifade ettim. Bu seçimler biraz farklı gelişti, farklı bir seçim yaşadık. HDP ortaya çıktı. Edirne’de 7 bin civarında HDP’nin aldığı oy var. Bu oyların yüzde 90’ının da AK Parti’den gittiğini tahmin ediyorum. Bunu tek tek saymam mümkün değil ama AK Parti’den giden 7 bin civarında bir oy vardır. Diğer eksilen oylar da vatandaşın teveccühüdür. Türkiye’de seçimlerde çok kızgın bir rekabet yaşandı ve bu Edirne’ye de yansıdı. Geçmişte il başkanları görevi bıraktılar bırakmadılar konusu bir tarafa. Biz görevimizin başındayız. Her hangi bir sıkıntı bir problem yaşanmadı. Seçim sürecinde de elimizden geldiğince bize ne görev verildiyse teşkilat olarak bunu yerine getirdik. Bugün için görevimin başındayım. Bilindiği gibi yukarıdan görevlere bize tevdi edildi veya görevden yukarının takdiriyle alındık. Genel merkezimizden böyle bir şey gelirse onu da oturur değerlendiririz.”

AKP İl Başkanı Rafet Sezen seçimi değerlendirdi   (2)

 

 

 

 

 

 

 

“AK PARTİ’DEN HDP’ YE OY GİTTİ”

Sezen,”Nedeni aslında çok açık. Türkiye bir süreç yaşadı. Kim ne derse desin. Türkiye’de bir Kürt nüfusu var. Bu Kürt nüfusu yıllardır Türkiye’de mücadele veriyor. Siyasi, demokratik ortamda kendilerini ispatlamak için yola çıktılar. Buradaki Kürt vatandaşlarımız da doğaldır ki kendi partilerini destekleme yönünde kararlıdır. Eğer demokrasiyi kabul edersek buna herkesin saygı göstermesi gerekir.”

AKP İl Başkanı Rafet Sezen seçimi değerlendirdi   (3)

 14 total views,  2 views today

Next Post

Belediye başkanı gürkan, “Demokratik parlamenter sistem kazandı”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  genel seçmeleri değerlendirerek, “Bu seçimde Demokratik parlamenter sistem kazandı” dedi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclis Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran tarihinde gerçekleştirilen genel seçimleri değerlendirdi. Seçim sonuçlarının hem Edirne’ye hem de Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Gürkan, “Bana göre sandıktan çıkan en önemli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp