AKSAL; “VERİMLİ TOPRAKLARIN İNCİSİ EDİRNE’YE BÜYÜK YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR”

admin

TBMM Kefek Komisyon Başkanı, Edirne Milletvekili Fatma Aksal Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Tarım Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi.
TBMM yeni dönem açılışı ile birlikte Hem Edirne Hem Ankara’da çalışmalarının devam edeceğini kaydeden AKSAL; ‘’ TBMM Genel Kurulunun ara verdiği dönemde Bölgede hız kesmeden devam eden çalışmalarımızın ardından 1 Ekim 27. Dönem 5. yasama yılı açılışı ile birlikte TBMM Çalışmalarımıza yoğun bir tempo ile başladık. TBMM Genel Kurulu’nda ülkemiz ve milletimiz için ‘’daima hizmet daima millet anlayışı’’ ile sürdürdüğümüz çalışmalarımız harici kalan zamanlarda da bölgemiz için görüşmelerde bulunuyoruz. Bu kapsamda Edirnemizin yatırımları ve projeleri ile ilgili Tarım Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ile bir araya geldik. Edirne verimli topraklar denildiğinde akla gelen en önemli şehirlerden. Sayın Bakanımız #suyungücünümilletlebulusturuyoruz projesi ile hükümetimizin tarıma olan desteğini perçinliyor. Tarım ülkesinde, verimli toprakların incisi Edirnemiz için daha nice büyük projeleri hükümetimizin, bakanlığımızın desteği ile hayata geçireceğiz. Edirne için en önemli konulardan biri olan ‘’SULAMA’’ konusunda ; Sayın Bakanımızın, Edirne’de yatırımlarının artacağına dair müjdesini de buradan hemşehrilerimle paylaşmak isterim. Yoğun tempo ile başlayan Ankara günlerinde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile de bir görüşme gerçekleştiren Aksal ; ‘’Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül kısa zaman önce gerçekleştirdiği Edirne ziyaretinde ‘’ Bugün Edirne’deyiz, çok uzaklarda bile olsak gönlümüz bir, 84 milyon biriz, kardeşiz ve bu anlayışla adliyenin kapısının da adaletin kapısı olduğu anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘’ cümlelerini kullanmıştı. Sayın Bakanımız ile Edirne’ye dair Adalet bakanlığımızın sürdürmüş olduğu projeler kapsamında bu birlik ve beraberlikle çalışmalarımızın devam edeceği vurgusuyla Sayın Bakanımızın Edirne’ye yapmış olduğu ziyaretinde Keşan Ağır Ceza Mahkemesi konusu başta olmak üzere gündeme gelen hususlara dair gelişmelere ilişkin istişarelerde bulunduk. ‘’ dedi.

 382 total views,  6 views today

Next Post

EDİRNE’NİN CADDE VE SOKAKLARI GÖLE DÖNDÜ

Edirne’de, sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kentin birçok noktasında caddeler ve sokaklar adeta göle döndü. Kentin alt yapısının yetersiz olması nedeniyle şehrin birçok noktasında cadde ve sokaklarda biriken yağmur suları Edirneli vatandaşların, yaşamını olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde okul ve iş yerlerine gitmeye çalışan Edirneliler, sağanak yağışla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp