Aksöz’den önemli iddialar

admin

Aksöz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aksöz, Havsa Lojistik Sanayi Alanı’nın gerekli altyapı hizmetlerinin yapımını taşeron firma olarak işi aldıklarını ve yükümlülüklerini yerine getirdiklerini ifade ederek, yaklaşık 10 yıldır alacaklarını alamadıklarını iddia etti. Aksöz, alanın sahibi firmayı kendilerini dolandırdığını ileri sürerek, bu konunun kamuoyu tarafından bilinmesini istedi. Türkiye’nin değişik bölgelerinde 32 yıldır hizmet veren ve aile firması olan Aksöz İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Hüseyin Aksöz, yaptığı basın toplantısında Havsa Lojistik Sanayi Alanı hakkında ciddi ithamlarda bulundu. Hüseyin Aksöz, buranın altyapı işlerini firma olarak yaptıklarını fakat, alacaklarını bir türlü tühsil edemediklerinden yakındı. Yaklaşık 10 yıl süren hukuk mücadelesi sonunda sözleşme imzaladıkları firmanın içinin boşaltıldığını da ileri süren Aksöz, firma sahiplerinin siyasi güçlerini kullanarak kendilerini mağdur ettiğini de ileri sürdü. Hüseyin Aksöz, yaptığı toplantıda yaşadığı süreci şöyle anlattı: “Bizler Aksöz İnşaat olarak 2011 – 2012 yılları arasında Edirne İli-Havsa İlçesi Aşırıdere Mevkiinde bulunan eski adıyla Zarbun Çiftliği olarak da bilinen Havsa Lojistik Sanayi Alanı lojistik ve sanayi bölgesi olarak kullanımı için gerekli altyapı hizmetleri, atık su hattı altyapısı, yağmur suyu hattı altyapısı, içme suyu hattı altyapısı, PTT hattı altyapılarının malzemeleriyle birlikte temin ve inşaat hizmetlerinin yapım işini taşeronluk sözleşmesi ile üstlenmiş ve taşeronluk sözleşmesi ve eklerine göre tayin ve tespit edilen yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirmiştir.Yaptığımız bu iş sözleşmeli ve teknik şartnameli olup,bir tarafta yüklenici sıfatıyla ile Delta Uluslararası Petrol, bir tarafta taşeron Aksöz İnşaat yer almaktadır. Yapılan iş için kesilen faturaların bir kısmı ödenmiş, bir kısmı ise ileride ödenmek vaadiyle ödenmemiştir. Şifayen verilen sözler yaklaşık 2 seneyi bulmuştur. 2 sene sonunda şirketten alacağımız olmadığı tarafımıza belirtilmiştir. Alacağımız şirketler arasında muhasebe mutabakat formlarında yer almaktadır.

HUKUK MÜCADELEMİZDE HAKLILIĞIMIZ ORTAYA ÇIKMIŞTIR

Firmamız tarafından başlatılan hukuk mücadelesinde adalet tecelli etmiş ve şirketimiz bu davada tüm engellemelere rağmen haklı çıkmıştır. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi 2018/326 esas dosyası üzerinden açıklanan gerekçeli karara istinaden İstanbul Anadolu 7. İcra Dairesi 2013/7808 esas sayılı dosyanın takipte kesinleşen ödeme icra emrine dayanarak yapmış olduğumuz icralarda, haciz yapılan adreslerde tutulan haciz tutanak evraklarında şirket yetkilisi O.K.’nın ‘sizin benden alacağınız yok Delta şirketinden alacağınız var’ diyerek , borcundan kaçmaktadır. İşi yaptıran firma ve aynı zamanda işin yapıldığı alana sahip firmanın da sahibi olan O.K.’ın yakın zamanda şirketin içini boşalttığı, şirkete ait olan 13 adet araçlarının satışını yaparak borcundan kaçmaktadır. Oysa ki 2018 yılında dosya da mevcut olan 5.638.000,00TL civarındaki teminat mektubunu koyan firma bu gün takipte kesinleşen 6.486.506,39 TL icra ödeme emrine ilişkin Teminat Mektubu koymamıştır.2013/2022 yılları arasında dava sürecince iki şirketin sahibi olan O.K.ve şirketimiz şirket yetkilisini ölüm ile tehdit eden ve bundan da ceza alan İ.K. büyük bir rant alanı olan Havsa Uluslararası Org. San. Sitesinde emeği olan şahıs ve şirketleri mağdur etmektedir. O.K. sahibi olduğu şirketleri üzerinden ticaret faaliyetlerine devam etmekte hatta altyapısını yapmış olduğumuz Havsa Organize Sanayi Sitesi’ni bu gün dolar bazında satmaktadır. Satış vaatlerinde binlerce kişiye iş istihdamı sağlamaktan bahseden şirket yetkilileri bu gün kendi arazileri için emek sarf eden şirkete mahkeme huzurunda kesinleşmiş borçlarını ödememektedirler. ”Aksöz, ayrıca kendilerinin dolandırıldığını ileri sürerek, başka firmalarında zarar görmemesi için basın açıklaması yaptıklarını da dile getirdi.

Havsa Organize Sanayi Bölgesinde yapılan altyapı imalat çalışmasına ait resim görseller

 1,111 total views,  6 views today

Next Post

Edirne’den Tunceli’ye dostluk köprüsü kurdular

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) vefatının 6. yılında eski milletvekillerinden Kamer Genç’i anlamlı bir etkinlikle andı. TÜLOV Edirne Temsilcileri Ahmet Baran Yazgan, Ramazan Tanal ve Serkan Liznak’ın da katıldığı etkinliklerde, Edirne-Tunceli arasında dostluk köprüsü kurdu.TÜLOV Vakfı CHP’nin eski milletvekillerinden Kamer Genç’i ölüm yıldönümünde anmakta. Bu yıl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp