Ali Demirkıran; ABD Ve İsrail’e Karşı Atılacak Her Adımın Arkasındayız

admin

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump ’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesine tepki göstererek, “Trump, çılgın ve tutarsız bir insan. Ancak Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi çılgınca bir adımdır. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir ve ilk kıblemizdir” dedi.

İSRAİL’İN DE ABD’NİN DE PLANLARINI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATACAĞIZ!

Demirkıran, konu ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü;  “Şüphesiz ki Trump, çılgın ve tutarsız bir insan. Ancak Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi attığı en çılgın bir adımdı. Böyle bir kararın ardından yaşanacak olayların hesabını ne tarih önünde ne de insanlık vicdanında veremez” açıklamasını yaptı.

Ali Demirkıran devamla;  “Ne yazık ki Müslümanların birbirine düşmüş halinden en çok yararlanan ülke İsrail. İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleriyle boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine, büyük İsrail’i  kurmaya yürüyor. Şu iyi bilinmelidir ki, Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir ve kıblemizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir. Bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma bakıp kimse ellerini ovuşturmasın, iştahını kabartmasın. Bu coğrafya Moğol istilalarını, Haçlı seferlerini bertaraf etmeyi nasıl başarmışsa, İsrail’in, ABD’nin planlarını da öyle boşa çıkaracak ve tarihin çöplüğüne atacaktır” şeklinde konuştu.

MAVİ MARMARA ANLAŞMASINI İPTAL EDİN

İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olan Türkiye’nin ABD ve İsrail’e karşı atacağı adımların arkasında olacaklarını vurgulayan Demirkıran, şunları ifade etti: “Ancak laf değil, icraat istiyoruz. Siz Mavi Marmara anlaşmasında, zımmen de olsa Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanırsanız, maalesef bugün söylediklerinizle çelişkiye düşmüş olursunuz. Gelinen noktada biz hükümetten ilk somut adım olarak Mavi Marmara anlaşmasını iptal etmesini istiyoruz. Çünkü o anlaşmanın altında İsrail’in başkenti olarak Kudüs gösterilmiştir, bu kabul edilemez bir durumdur. Bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz.”

 

 188 total views,  2 views today

Next Post

CHP Lalapaşa İlçe Kongresi gerçekleşti.

CHP Lalapaşa İlçe Başkanlığı  bugün saat: 11.00’de  Lalapaşa Düğün Salonunda yapıldı.  Kongreye, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne Eski Milletvekillerinden Bilgin Paçarız, Kemal Değirmendereli, Nejat Gencan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Edirne İl Genel Meclis Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp