Ali Soydan Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ali Soydan Edirne Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. İl Merkezinde yapılan aday adaylığı açıklamasına İl Başkanı Müjdat kahve merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü, kadın Kolları Başkanı Melek Yörük, İl Yönetimi Seçim İşleri Başkanı Nesim İba, ile partililer katıldı.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne

Soydan yaptığı açıklamada;”Osmanlı’ya 92 yıl boyunca payitahtlık yapmış Edirne’ye, Fatih Sultan Mehmet Han’ın doğduğu şehre, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu balkanların, başkentine, başbakanımız, genel başkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlik yaptığı AK Partiden; belediye başkan adaylığımı açıklamanın onurunu gururunu yaşıyorum.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne2

Adaylık yoluna Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’ndan aldığımız çalışma heyecanı ile çıktık bu yola. İl Başkanımız Müjdat Kahve’den aldığımız azimle çıktık bu yola. Mustafa Hatipler’in Edirne’yi AK Parti belediyesi yapmak için verdiği sonsuz hizmet aşkıyla çıktık.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne8

Huzurunuzda AK Partide bugün veya eskiden görev alan, il yönetim kurulu üyelerine, kadın kollarına, gençlik kollarına, ilçe yönetim kurulu üyelerine, belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi arkadaşlarıma ve özellikle; AK Parti’nin hizmet aşkıyla yanan, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yolda, Edirne’yi dünya şehri, örnek şehir yapmak için gecesini gündüzüne katan siz sevgili AK Partili arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Gerek AK Partinin gerekse bizim kişisel anlayışımızda rekabet vardır ama kırgınlık yoktur, kan davası yoktur. Hasımlık yoktur, küskünlük asla yoktur.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne3

Yaklaşık 1.5 yıl önce AK Parti Edirne İl Başkanlığı seçiminde İl Başkanımız Müjdat Kahve ile karşılıklı adaydık. ama bugün bana Edirne’de canımı, malımı emanet edebileceğim 3 kişi say deseler, o 3 kişiden biri Müjdat Kahve’dir. O nedenle biz AK Partililer, bir yere aday olup seçilememiş olsak bile bizi anlamadı diye halka, seçmene kızmayız. Biz kendimizi anlatamamışızdır diyerek bundan ders çıkarırız.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne4

Bu kürsüden namusum üzerine söz veriyorum ve bu söz inanıyorum ki diğer aday adayı arkadaşlarım içinde geçerlidir. 2014 yerel seçimlerinde aday gösterilmesek dahi nefer olarak, her kim olursa olsun ak parti belediye başkan adayının arkasında olacağız.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne5

Biz AK Parti olarak; içinde cumhur olmayan cumhuriyetin, içinde millet olmayan milliyetçiliğin, içinde halk olmayan halkçılığın ve içinde hizmet olmayan siyasetin asla ve asla savunucusu olmayız. Siyasi rakiplerimiz bize biatçi derler, evet iki şeye koşulsuz biat ederiz bunlardan birisi haktır, diğeri ise halktır. Biz bu ülkenin evlatlarını sağcı solcu demeden kucaklarız. Bu ülkeye hizmet ettiği için asılan rahmetli Adnan Menderes ne kadar yüreğimizi sızlatırsa, yine ülkesi ve milletin bekası için gece gündüz çalışan, bu uğurda hayatını kaybeden, fikri, zikri ne olursa olsun herkes yüreğimizde derin yara bırakır. Necip Fazıl ne kadar bu ülkenin şairi ise bizim için, Nazım Hikmet de bir o kadar bu toprakların şairidir.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne6

Türbanlı kardeşlerimizin haklarını ne kadar savunma gereği duyarsak, başı açık bacımızın hakkını da o derece savunuruz. Camiye gidip ibadet eden de, içki içmeyi tercih edende, bu memleketin evladıdır bizim için. Çünkü biz bu ülkeyi tüm renkleriyle seviyor ve kucaklıyoruz. Bizim için çobanın da profesöründe oyu birdir. Bazıları evine kömür giden, yardım giden insanlara oyunuzu sattınız der. Biz bunun adına sosyal devlet deriz.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne7

“Maşrapamız küçük ise deryayı, okyanusu suçlamaya hakkımız yok” demiş Mevlana Hazretleri. Türkiye’nin her noktasına hizmet akarken, AK Partili belediyeler devasa projeler üretip hayat geçirirken, Osmanlıya başkentlik yapmış Edirne hizmet üretemiyorsa, ileri gidemiyorsa, bu maşrapamızın küçük olduğundandır. Edirne’nin 20 yıllık makus talihini yenmek için maşrapamızı büyütmeye, hedeflerimizi büyütmeye, hayallerimizi büyütmeye mecburuz. Bu her bir Edirneli için tarihe karşı sorumluluk, çocuklarımıza karşı borcumuzdur.

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne9

Buradan haykırıyoruz!

Dayan Edirne! Biçare değilsin, yaradan sana yar. Kimsesiz değilsin yanında “kimsesizlerin kimsesi” AK Parti var. Biliyorum sığmazsın hiç bir yere bu dünya sana dar. Ama dayan Edirne! Dayan ki her gecenin bir sabahı var” dedi

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne-şemsettin-emir

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne-melek-uzgör-yörük
ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne-turgut-terzi

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne-turgut-terzi-mehmet-şenol

ali-soydan-ak-parti-adayı-edirne-şemsettin-emir-okan-akar

 

 

 

 

 

 

 429 total views,  2 views today

Next Post

Serhat Koleji sporcularından büyük başarı

Eğitimde büyük başarılara imza atan Serhat Koleji, sporda da elede ettiği başarılarla Edirne’nin gururu oldu. 26 Ekim tarihinde Serhat Koleji’nin ev sahipliğinde düzenlenen Fatih Kolejleri Olimpiyatlarında Serhat Koleji sporcuları büyük başarı elde etti. Tekirdağ, Çorlu, Kırklareli, Lüleburgaz, Fatih Kolejleri ve Edirne Serhat Kolejinin katılımıyla gerçekleşen yarışmalarda Serhat Koleji sporcuları atletizm branşında İlk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp