Ali Soydan: “Bu acı felaket, milletimizi yasa boğdu”

admin

Balkan Basın Birliği Genel Başkanı ve Balkan Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Soydan, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında trafo patlaması sonucu çıkan yangında hayatlarını kaybeden işçiler için başsağlığı mesajı yayımladı.

ali-soydan

Ali Soydan, yayımladığı mesajda,  yaklaşık 3 bin kişinin çalıştığı Soma Maden ocağında dün saat 15.30 sıralarında trafo patlaması sonucu yangın çıktığını anımsattı.

Vardiya değişimi sırasında meydana gelen olayda şuana kadar 205 işçinin ölü ve 80 işçinin de yaralı çıkartıldığını vurgulayan Soydan, şöyle devam etti:

Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle çıkan yangın sonrasında bazı işçilerimizin hayatını kaybettiğini,  bazılarının ise mahsur kaldığı haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Bu acı felaket, milletimizi yasa boğdu. Ölü sayısının artmasından endişe duyuyoruz. Maden ocağı yangınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler, kederli ailelerinin acısını yürekten paylaşır, kendilerine başsağlığı ve sabır,  yaralı işçilerimize acil şifalar dileriz.”

 

 114 total views,  2 views today

Next Post

Türk Kızılayı’ndan Soma’ya Tam Destek

Edirne Kızılay’dan yapılan yazılı açıklamada; Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen trafo patlamasının hemen ardından Türk Kızılayı’nın hemen harekete geçtiğini,  bölgedeki 50 kişilik uzman personeliyle madencilerin ailelerinin ihtiyaçlarının karşılandığı ve  Kızılay’ın uzman psikologlarının ise madencilerin ailelerine ve yakınlarına psikososyal destek verdiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi;  “Çok sayıda madencinin hayatını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp