18 Mart Şehitler Günü Kapsamında Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu İlköğretim okulunda öğretmen ve öğrenciler tarafından tören düzenlendi. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümü nedeniyle sabah 09.30 da okul bahçesinde veliler için düzenlenen etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı.  Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destanı yeniden canlandıran öğrenciler, “Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır..”  mesajını verdi.

Çanakkale savaşındaki askerlerin günlük iaşesi olan şekersiz üzüm hoşafı ve kuru ekmek törene katılanlara verildi.  Askerlerimiz törende bir kez daha yad edildi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma etkinliği saat: 13.30 da protokol mensuplarının katılımıyla devam etti.  Etkinliğe Edirne Vali Yardımcısı Şenol Levent Elmacıoğlu, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Okul Müdürü Demet Fişek,  Türk Eğitim-Sen Edirne Şube Başkanı Hakan Yıldız, STK ve Oda Temsilcileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. 

Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu okul öğrencileri, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferini canlandırdı.

Çanakkale savaşındaki askerlerin günlük iaşesi olan şekersiz üzüm hoşafı ve kuru ekmek protokol mensuplarına verildi.  Askerlerimiz törende bir kez daha yad edildi.