ALTUĞ “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak”

admin

Bizler Beykentliyiz,
Çevreye değer veririz.
Geleceğimiz için,
Durmadan fikir üretiriz.

Edirne  Özel Beykent Koleji  İlköğretim Müdürü  Halil Altuğ yaptığı açıklamada   3. sınıf öğrencilerinin,”Kendimizi İfade Etme Yollarımız Teması altında işledikleri  Reklamlar ve Biz ünitesinin “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” adlı sonuç etkinliğini tüm okula yapılacak iki günlük bir program eşliğinde tamamladıklarını belirterek şunları kaydetti”

Medyada verilen mesajların insanları nasıl etkilediği konusunda çeşitli çalışmalar yapan öğrenciler, reklamların bir ürünü geniş kitlelere tanıtmak ve satışını arttırmak  için nasıl etkili olduğunu gördükten sonrareklamları sonuç etkinliğinde düşündükleri çalışmaları tanıtmak amacıyla kullanmaya karar verdiler.Atıklar ve geri dönüşümle ilgili bir reklam kampanyası düzenleyen öğrencilerimiz reklamı insanları çevre için uyarıp bilinçlendirmek için kullandılar.

Hazırlanan program birinci gün  geridönüşüm ve atıklarla ilgili bilgi veren bir sunumla başlayıp daha sonra Görsenel sanatlar dersinde atıklardan tasarladıkları aksesuarları tanıtan bir defile ile sona erdi.Çevreyi daha az kirletmek ve daha az çöp çıkarmak için seçilecek  yollardan birinin de atıkları yeniden kullanmak olduğunu birebir gösteren bu defilede şişe kapaklarından kolyeler, artık kumaş ve kağıtlardan bileklikler, plastik tabaklardan şapkalar vardı.

Atıkları çöpe değil geri dönüşüme yollamak gerektiğini anlatan “At Beni” reklamı ile kağıt, cam metal ve plastik atığı dile getiren minik öğrencilerimiz sonrasında  Bay Geri Dönüşüm’le arkadaşlarını tanıştırdılar.

Aynı günün öğle arasında okul koridorunda  geri dönüşüme teşvik eden animasyonlar yayınlandı.

Atıkların nasıl değerlendirildiğini gösteren bir animasyonla başlayan ikinci gün programında ise  küçük bir konser vardı. Atık avcıları şarkısıyla başlayan mini konserde küçük öğrencilerimizin türkçe dersinde yazıp, müzik dersinde besteledikleri Atıkları Toplayalım şarkısı ve son olarak da Atma şarkısına uyarlanan Atma Bizi Çöpe  şarkısı vardı.Akılda kalıcı olması için hazırlanan reklam filmi ile sona eren program hem gözlere hem kulaklara hitap etti.

Etkinlik sonunda okul genelinde yüz kişiye uygulanan anket sonucunda izleyenler yapılan çalışmayı “etkili ve bilgilendirici” olarak nitelendirdi.DSCN1371

 175 total views,  2 views today

Next Post

Yıldırım ‘’Yapılan Ulaşım Zamları Hukuka Aykırıdır”

Edirne Belediye Meclisinde kabul edilen  Şehir içi ulaşım zamları konusunda açıklama yapan  Edirne Barosu Başkanı Av. Özgür Yıldırım,  Yapılan zamlarla eşitlik ilkesi ihlal edildiğini belirterek şunları kaydetti” Eşit mesafeye eşit ücret ve eşit zam oranlarının uygulanması gerekirken, kent kartlı ulaşıma %10 zam yapılmış, nakit ödemelerde ise zam oranı %50 oranına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp