Altun; “Edirneli Bayanlarda girişimcilik ruhu var”

admin

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odasının 14. Olağan Kongresinde konuşan İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, 31 Aralık 2017 itibarıyla Edirne’de faaliyet gösteren 34 odaya bağlı 15 bin 153 üyenin % 22’sini bayanların oluşturduğuna vurgu yaparak, bayan esnaflarda girişimcilik ruhu ve işi sahiplenme özelliği var” dedi. Edirne’de bayan esnaf sayısının en azından % 40’lara çıkması gerektiğini belirten İl Ticaret Müdürü Altun Konuşmasında;  “İlimizde 34 tane odamız var. Bu odalarımıza bağlı üye sayısı 31 Aralık 2017 itibarıyla 15 bin 153’tür. İlimizde 15 bin 153 tane oda üyesinin % 22’sini bayanlar oluşturuyor. Bu sayı inşallah en kısa zamanda artar. Bayanlar ticarette vatandaşa karşı, tüketiciye karşı daha kibarlar. Bayanlar bu işi sahipleniyor. Mesleği ile ilgililer. Bayanlarda girişimcilik ruhu var.

“Bayanların olduğu yerde Ticaret ve Ekonomi artar”

Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü olan İlimiz Edirne’de Bayan esnafımızın artması gerektiğine inanıyoruz. Bakın Bulgaristan ve Yunanistan’dan sürekli alışveriş yapmaya gelen yabancılar var, yine Tarih ve Turizm şehri olan ilimize Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen misafirler var. İlimizden alışveriş yaparak gidiyorlar.  Bayanların olduğu yerde Ticaret ve ekonomi de artar.  En azında bu oranın % 40 civarına gelmesi gerekiyor.”dedi.

“Esnaflarımıza Eğitim vermek istiyoruz”

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Edirne Ticaret İl Müdürlüğü olarak Esnaf Odasına bağlı Üyelere eğitim vereceklerini ifade eden Altun; “Siz değerli üyelerimize hizmetimizi devam ettirmeye çalışıyoruz ve sizlere hizmet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız. Özellikle Eğitim alanında odalarla iş birliği yaparak Tüketici Kanunu, mevzuatı ve satış teknikleri konusunda sizinle ve diğer odalarımızla inşallah önümüzdeki günlerde, bu seçimleri de bitirdikten sonra, Esnaf Odaları Birliği ile işbirliği içerisinde bütün Oda mensuplarımıza eğitim vermek istiyoruz. Ayda bir defa bir araya gelip esnafın sorunlarını, çözüm önerilerini beraber tespit edip, Bakanlığımıza iletmek istiyoruz. Esnaf Odalarımıza bağlı esnafımızın da AVM’lerle rekabet edebilecek düzeyde, satış teknikleri ve eğitimini almasını istiyoruz. Bakın AVM’lerde görev yapan arkadaşlar belli bir eğitimden geçtikten sonra orada çalışabiliyor. Biz de esnafımızın onların seviyesine gelmesini istiyoruz. Bu eğitimleri de esnaflarımızın işyerlerine engel olmaması için gece yapmayı düşünüyoruz.  Bu yönde inşallah işbirliği yapacağız ve çalışmalarımızı aralıksız olarak devam ettireceğiz.” Dedi.

 70 total views,  2 views today

Next Post

Süleyman Yaşagör Güven tazeledi

  Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odasının 14. Olağan Kongresi gerçekleşti. 2 Adayın girdiği Seçimde mevcut Başkan Süleyman Yaşagör ve Okan Mano’nun listeleri yarıştı. 27 Ocak Cumartesi Günü Esnaf Kredi Kefalet Düğün Salonunda saat:10.30’da başlayan Genel Kurula;  Edirne İl Ticaret Müdürü ve Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mahmut Altun, Federasyon […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp