ALTUNHAN “Biz Çok Savş Gördük; Bunlar Bize Tatbikat Bile Olmaz”

admin

İşadamı Erakmanın Otogar konusunda açıklamasını yanıtlayan Altunhan Şirketler Gurubu sahibi Salim Altunhan “Erakman arkasını bazı sermaye guruplarına dayamış konuşuyor. Biz böyle şeylere pabuç bırakmayız. Altunhan gurubu bugüne kadar çok çile çekti  çok savaş gördü bu olanlar bizim için tatbikat dahi olamaz. Biz varlıklarımızı satışa çıkardık. Gücü olan varsa gelip alsın. Otogarı zamanın yöneticilerinin ısrarı sonucu aldık. Bu kişi  Metro Turizm firmasını uzcuların malı gibi gösteriyor, ne söylediğinden habersiz”

TATLI SU KURNAZLIĞI YAPIYORLAR

Açıklamalara tepki gösteren Altunhan şunları kaydetti” Biz Otobüs bu terminali için zamanın parası ile 10 Trilyon ödedik. Bu uğurda bütün birikimlerimizi,  evlerimizi çiftliklerimizi ipotek ettik. Otogar ihalesi   Altunhan ailesine  banka faizleri ile birlikte 13 trilyona mal oldu.  Onurlu davrananlar böyle bir hizmetin bir benzinlikte bir benzinlikte yapılmasına tenezzül etmez. Bu kişiler “ tatlı su kurnazlığı yapıyor” gittikçe işi çarşafa doluyorlar. Kişilerin her şeyden önce vicdanlı olmaları gerekir. Erakman yerli yersiz açıklamalarda bulunuyor, onun gücü ne, kaç otobüsü var. Bu işe soyunan kendi tırnakları ile kaşınır kendi kanatları ile uçmalı söyle işte başkalarının sözcülüğünü yapmak olmaz. Kalkıp “50 yıldır. Otobüsçüyüm” diyor kaç otobüsün var. Bunlardan kaçı adına kayıtlı bulunuyor, kaç yazıhanen var, Bunlar akıllarınca kurnaz geçiniyorlar. İnsanlarımız aptal değil.

İHALEDEN KAÇTILAR

Bu otogar bize zamanın valisi, belediye başkanı ve Jandarma alay komutanının ısrarı sonucu verildi, Biz Erakman gurubu ile önceleri beraberdik. İhalenin yapılacağı gün ortadan kayboldular. Böyle açıklama yapacaklarına neden o gün ihaleye katılmadıklarını söylesinler. İhaleye katılmış olsalardı bugün bizim gibi sahibi olacaklardı. Bu işlerde para konuşur.

Geçen gün kardeşim Mustafa açıkladı. Her şeyimizi, çiftliklerimizi, koyunları satacağız. Bunun için alıcı kim çıkacak görelim. Erakman arkasındaki üç beş destekçisi ile konuşuyor. Gelip parayı saysınlar. Otogar da otel de satılık.

Bizi Edirnelilere karşı suçlu gibi gösteriyorlar. Edirnelileri vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Biz aç açıkta değiliz. İnşallah iyi bir alıcı çıkar . Gelip tüm mülkümüze talip olsunlar Altunhan ailesi bugüne kadar çok harp gördü. Bu olanlar bize tatbikat dahi olmaz.

RUHSAT İÇİN GİDEN ARACIMIZA CEZA YAZILDI   

Bu kişi bizi suçlarken aklı iyice karışmış, ne söylediğini bilmiyor Tuzcular firmasının adına Metro turizm ile birlikte kullanıyor. Aslında bu yer 2006 yılında Metro Turizme devredildiğinden habersiz görünüyor.

Bu çalıştıkları yerde de onlara pabuç bırakmayız. Gerektiğinde tekrar harcama yaparız. Bizimle böyle uğraşana geri vitese taktırırız

Gelelim bir başka konuya. Üç aydan bu yana bu kişiler şehir içinde ruhsatsız yazıhane kullanıyorlar. Belediye buralarını mühürlüyor. Mühürleri söküyorlar bu suç değil mi?

Yine belgesiz araçlarla şehir içi ücretsiz taşıma yapıyorlar.

Biz ise firmamız adına geçen gün bir araç aldık. İşlemleri için belediyeye gelirken trafikçiler yolda çevirip bu aracımıza 2102 lira ceza yazdılar. Aracımızı iki ay trafikten men ettiler. Bu aracımızın sanayide kontrolü yapıldı. Belediye’ye izin belgesi almak için giderken araç çevrilip ceza yazılıyor. Buna karşın aylarca ruhsatsız iş yapanlara göz yumuluyor. Bu haksızlık değil mi?

Ben yetkililere buradan bir kez daha seslenmek istiyorum. Bu haksızlıklar karşısında yataklarında rahat uyuyabiliyorlar mı. Onları vicdanları ile baş başa bırakıyorum” dedi DSC_2130

 60 total views,  2 views today

Next Post

Ölümünün 3. Yıldönümünde Bülent Alamut Kabri Başında Anıldı

ETSO Yönetim kurulunca yapılan açıklamaya göre ”Uzun yıllar Odamız da, camiamıza ve Edirne’mize önemli hizmetlerde bulunan ETSO Yönetim Kurulu Başkanları’ndan Bülent Alamut ölümünün 3. yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı. ETSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütürken rahatsızlanarak ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ETSO’nun merhum Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alamut için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp