ALTUNHAN “EN UCUZ YOLCUYU BİZ TAŞIYORUZ”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Son günlerde Edirne kamuoyunda konuşulan Edirne-İstanbul hattındaki yolcu taşıma fiyatlarının yüksek olduğu yönündeki söylentilerine Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan açıklık getirdi. Edirne-İstanbul arası yolcu taşımacılığını Ulaştırma Bakanlığının verdiği fiyatların altında yaptıklarını belirten Altunhan, “Trakya’da en ucuz yolcuyu biz taşıyoruz ve bu konuda iddialıyız” dedi.

AW000798

Edirne’de ulaşımda tekelleşme olduğu ve Edirne-İstanbul arası yolcu taşımacılığında fahiş fiyatlar uygulandığı söylentileri, Edirne kamuoyunu meşgul ederken, Edirne Otogarı İşletmecisi ve Altunhan Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan iddialara açıklık getirdi.

“ULAŞTIRMA BAKANLIĞI FİYATLARININ ALTINDA TAŞIMACILIK YAPIYORUZ”

Edirne-İstanbul arasında Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenen tarifenin altında yolcu taşıdıklarını belirten Mustafa Altunhan, “Bakanlığın bizlere verdiği tarifede Edirne-Esenler 33 TL iken biz bu güzergahta yolcularımızı 25 Tl’ye, Edirne- Kadıköy (Harem) arası tarifle 38 TL iken biz bu güzergahta da hemşerilerimizi 30 Tl’ye taşıyoruz. Söylendiğinin aksine fahiş fiyat uygulamıyor, resmi tarifemizin altında taşımacılık hizmeti sunmaya gayret ediyoruz” dedi.

“TRAKYA’DA EN UCUZ ULAŞIM EDİRNE’DE”

Trakya’da en ucuz taşımacılığın Edirne otogarından yapıldığının da altını çizen Edirne Otogarı İşletmecisi ve Altunhan Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan, “Şimdi size şöyle bir örnek vereyim. Kırklareli-İstanbul arasındaki mesafe 210 kilo metre, Edirne-İstanbul arası mesafe ise 250 kilo metre. Kırklareli’den İstanbul’a yolcular mesafe daha az olmasına karşın Esenler Otogarı’na 3o Tl’ye taşınırken, biz mesafemiz daha fazla olmasına karşın 5 Tl daha düşüğe taşıyoruz. İddia ediyorum Trakya’da en ucuz ulaşım Edirne’de yapılıyor” diye konuştu.

 36 total views,  2 views today

Next Post

CHP Gençlik Kolları Engelliler Gününü Kutladı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com CHP Edirne Gençlik kollarının engelliler günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şöyle deniliyor, “Bilindiği üzere bugün üç aralık dünya engelliler günü,.Bu gün hakkında yazacak söyleyecek ve yapılması gereken çok şeyler var. Daha doğrusu her bireyin, her kuruluşun ve devletin bu konuda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp