ALTUNHAN, “ETSO seçimlerinde genç adayları destekleyeceğim”

admin

 

 

 

 

 

 

 

 

Altunhan şirketler gurubu sahibi Mustafa Altunhan düzenlediği basın toplantısında   Katar’a yaptığı geziyi değerlendirdi ve Edirneli işadamlarının buraya gitmelerinin yararlı olacağını  böyle bir girişimlerinin olmadığını söyledi. Altunhan ayrıca ETSO Genel kurulu’nda kendisinin aday olmayacağını genç bir adayı destekleyeceğini bu konuda çalışmaları devam ettiğini söyledi.

Altunhan  konuşmasında şunları kaydetti, “ ben ara bir böyle basın mensubu arkadaşlarımla bir araya gelip dertleşmek isterim, böylece karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bilindiği gibi geçen hafta bir iş için Katar’a gittim.Burada o gezimden bahsetmek isterim. Bana iletildiğine göre Katar dünyanın en zengin ülkesiymiş.

KATAR’DA TÜRKLERE İLGİ ÇOK    

Petrol zengini bir ülke.Bugüne kadar çok ülkeye gittim. Katarda gördüğüm ilgiyi  itibarı  hiçbir yerde görmedim. Komşumuz olan ülkelerde dahi böyle ilgi, itibar yoktur. Gittiğimizde  nerelisin diye sorduklarında Türkiye, Edirneli olduğumuzu söyleyince çok yakınlık gösteriyorlar Türklere karşı büyük sevgileri var. Adeta Türkler Katarlıların kahramanı gibi.

Bir taksiye bindim taksici bana nerelisin diye sordu Türkiyeli olduğumu söyleyince taksici heyecanlanıp “ Tayyip Erdoğan  büyük devlet adamı” dedi. Türkiye’de olduğu gibi Katar’da da Cumhurbaşkanımızın ismi ön planda. Bunu duyduğumda çok sevindim. Katarlılar Türklerin ilgisinden çok mutlu  bizlere çok dua ediyorlar.Burada güzel iş görüşmelerim oldu bize büyük ilgi gösterdiler.Kralın üvey ağabeyi ile görüşmemiz oldu. Bu görüşmede ekip arkadaşlarım da bulundu. Bu kişi bana  kendi ülkelerinde iş yapmak isteyenlere önceliği Türklere tanındığını söyledi.Bu konuda bütün imkanlar Türklere açık.

TÜRK İŞADAMLARINA BÜYÜK İMKANLAR VAR

Bu ülkede Türk işadamları için çok imkanlar var.  Katardaki işadamlarına  ülkenin durumunu  sordum  bana  bugüne kadar diğer arap ülkelerine bağlı kaldıklarını  bundan sonra  kendi imkanlarını kendilerinin sağlayacağını söylediler. Kendilerine en yakın Türkiye’yi görüyorlar. Edirneli işadamları da dahil tüm işadamlarını Katar’da görmek istediklerini belirttiler. Çok cazip teklifler var yaşım daha genç olsaydı ora ile ticaret yapıp çok para kazanma imkanım olurdu. Bu ülkede devlet desteği çok yüksek. Elektrik arsaya para yok. Bir girişimci olana para dahi verecekler. Böyle bol imkanlar var.

TRAKYA’LI İŞADAMLARI BU ÜLKEYE GİTMELİ      

Katar gezimiz çok olumlu geçti. Edirneli ve Trakyalı işadamlarımıza bu ülkeye gitmelerini tavsiye ediyorum. Türkiye’den bu ülkeye yüzlerce mal gidiyor. Bu ülkeyle çok iyi bir iş potansiyelimiz var. Bunun devam etmesi ülkemiz ekonomisine büyük katkı yapacak. Ben kendi payıma bu ülke ile iş yapmayı arzuluyorum. Bu ülkeden birkaç işadamını Edirne’ye davet ettim  ben onlara burada yatırım yaptırmak istiyorum. Katarlılar da Türk işadamlarını bekliyor.

YAŞAMA KOŞULLARI ÇOK İYİ   

Burada iş yapmak çok kolay . Bizim işverenlerimizin bunu iyi değerlendirmeleri gerekir. Bu ülke sıcak olduğu için  bizim gibi girişken ve müteşebbis değil. Bu ülkede Edirne’den daha rahat yaşama imkanınız var.Burada özgürlük en üst düzeyde. Kimse kapalısın, açıksın diye karışmıyor.Bu konuda kısıtlama yok. Kimse kimsenin tavuğuna kış demiyor. En önemli sorun havaların çok sıcak olması.” Dedi

Kendisine  ekim ayında  yapılması beklenen  ETSO seçimleri ile ilgili olarak yöneltilen soruyu yanıtlayan  Altunhan”  katar’a ben gittim aslında orana ticaret Odası yetkililerin gitmesi lazım.

TİCARET ODASINDA GENÇLER GÖREV ALMALI. GENÇ ADAYI DESTEKLEYECEĞİM.

Aslında Ticaret Odası işadamlarımızı oraya götürmesi çok yararlı olur. Burada ticaret odası başkanlığı bir etiket olarak kullanılmaya başlandı.bu görevi Edirne’ye iş yapmak için kullanmıyorlar.sadece protokolde yer bulmak orada gövde gösterisi yaparak bu görev yapılmamalı. Bu kişiler kendi başaramadıklarını Ticaret Odası sayesinde yapmak istiyorlar.Bence yapılacak yeni seçimde  ben aday olmayı düşünmüyorum bir adayı destekleyeceğim. Daha önceleri de aday olmadım. İsteseydim ticaret Odası başkanı olurdum. Benim arzum Ticaret Odası gibi yerlerde gençler olsun dinamik kişiler bulunsun. Ben elli yaşına geldim bu yaştan sonra bizim gençlere yol göstericilik yapmamız lazım . Görevde olanların da bunu dikkate almaları  ve yerlerini gençlere bırakmaları gerekir.

 

 

 

 130 total views,  2 views today

Next Post

BİR AYDA ELİMİZE ULAŞTI

Kırkpınar etkinliklerinin yapılacağı hafta kentimizde Edirne Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Sanayi Fuarı da açıldı. TOBB denetiminde düzenlenen ve ETSO,  Edirne Ticaret Borsası, Edirne Belediye Başkanlığı, TOBB KOSKEB, tarafından düzenlenen bu etkinliği daveti ancak 3- Ağustos günü elimize ulaşabildi. Yaklaşık 25 gün sonra daveti alabildik. PTT Özel sektörün eline geçmesinden sonra […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp