ALTUNHAN” ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNE ACİL ÇÖZÜM BULUNMALI”

admin

 

AW000804

TÜRKİYE OTOBÜSÇÜLER FEDERASYONU MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ SALİM ALTUNHAN, EDİRNE’DE TRAFİĞİNİN BÜYÜK SORUN OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEDİ

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Otobüsçüler Derneği Başkanı Salim Altunhan, Edirne trafiğinde sıkıntılar olduğunu belirterek, gökyüzünde uçan kanatlıların uçuş düzeni olmasına rağmen, Edirne’de trafik, sorunu halen çözülemiyor, maalesef trafik Arap saçına dönmüş” dedi.

Trakya Otobüsçüler Dernek Başkanı Salim Altunhan, trafik çağın en önemli sorunu olduğunu ifade ederek, “Örneğin Kıyık Caddesi Hamzabeyli Sınır Kapısı açıldı. Bir kaç defa dilekçe yazmama rağmen hala daha eski traktörler tarım aletleri sağda solda. Ayrıca Kıyık Caddesi’nde minibüs durakları var ve duraklara araç park ettiği için Lalapaşa, Süloğlu İlçelerinden gelen minibüsler mecburen yolcularını yol ortasında indirip bindiriyorlar. Ben çok yer gezdim. Dünyanın belki üçte ikisini gezdim. Ama bu Edirne kadar, trafiği arap saçı olmuş bir yer görmedim. Cezai müeyyidelerin uygulanması gerekir. Yeni yerleşim bölgesinde iş olsun torba dolsun dostlar alış verişte görülsün kabilinden bazı şeyler oluyor. Yakın zamanda kaldırımda ekmeği elinde bir bayanı trafik canavarı katletti. Anlayabilmiş değilim. Dibimizdeki Bulgaristan gidin tali yoldan ana yola çıkarsan stop yazar orada durup sağına solup bakmak mecburiyetindesin. Burada o kadar çok sorun var ki.. Biliyorum bazı etkililer yetkililer kızıyor. Trafik arap saçı. İnsanlar namaz için camiye, çay içmek için parka kahveye gider, yatmak için otele gider. Yeni yerleşim bölgesinde fabrika servis araçları belediye arabaları, halbu ki bunların artık bir nizama girmesi lazım. Belli yerden kalkması lazım. Öğretmense işe gidecekse biraz erken kalkacak. Belirli bir yerden alınacak çalışanlar. Herkesin evinin önünden yolcu alınırsa trafiği hali ne olur?

“BİSİKLET YOLU ŞART”

Hiç kimse iddia edemez ki Türkiye Almanya’dan zengin diyemez. Gidin Almanya’ya çoğu ulaşımı bisikletle yapıyor. Almanya’dan çok mu zenginiz de burada belediye başkanımız çok çok güzel işlere imza atıyor da ilk iş olmazsa olmaz bisiklet yolu. Bisiklet yolu olsa çoğu insan işine bisikletle gidip gelir. Bisiklet hem spordur, hem hava kirliliği önlenecektir. Ben Edirne Valisi’ne de sitem ediyorum. Öyle ağaçla uğraşacağına buyursun bisiklet yolu yapımını sağlasın ki hem dışarıdan gelen akaryakıta para ödemeyeceğiz, zehir solumayacağız, insanlar spor yapıp zinde olacaklar. Bunlar küçük meseleler gibi görünüyor ama.. Öğrenci kardeşlerime de sitemim olsun. 25 Kuruş için ayyuka çıkıyor sesleri. Peki Ayşekadın’dan binip de Orduevi veya Aşiyan’da inmesi abesle iştigalden başka bir şey değil. Ben her gün bir saatten fazla yürüyüş yapıyorum. Sağlığımız için yürüyoruz. Edirne Valisi, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum. Acil olarak bisiklet yolu yapılmalı. Yapıldığında Edirne trafiği rahatlayacak. Kirli hava da önlenecek. Ben 1970 yılından beri ağır vasıta ehliyetine sahibim ve şehir içinde trafikte 50’yi geçmiyorum. Tek şoför olarak Hacca gitmişim, Mekke Medine oradan Rusya’ya gitmişim, 50 ile gidiyorum. Arkamdaki yeni yetme beni rahatsız ediyor. Ambulanslar için de yollar olmalı. Uzakdoğu’da bisiklet çok yaygın olarak kullanılan bir araç. Ağaçmış düzenlemeymiş bunları geçelim önce bisiklet yolu. Bu şehrin disipline edilmesi gerekir, trafik teröristleri var ya. Adam yaya kaldırımına gelmiş kaldırımda bir hamile bayan var veya yaşlı bir insan var. Kırmızı görmüş bir boğa gibi üzerine sürüyor arabayı. Utanıyorum gerçekten, ben yetkilileri göreve davet ediyorum. Vazife namustur. Edirne’de yaşananları görünce, sadece utanıyorum” diye konuştu.

 124 total views,  2 views today

Next Post

ÖZÜ İLE SÖZÜ ÇAKIŞMALI

                          ÖZÜ İLE SÖZÜ ÇAKIŞMALI Bazıları bukalemun misali araziye uyup renk değiştirmeyi toplum yararından çok bireysel çıkarları ön planda tutarlar bunu marifet, kendilerince başarı sayarlar.    Bu görüşleri yansıtan sözcükler atasözlerimize dahi yansımıştır.”Beni sokmayan yılan bin yaşasın-Her koyun kendi bacağından asılır “ türündeki atasözlerimizden bunu anlayabiliriz. Menfaat tacirleri kendi çıkarını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp