Altyapı Çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

admin

Edirne’nin kanayan yarası haline gelen (en büyük sorunlardan), Çöp sorunu olan Vahşi depolamaya; Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri ile son veren ve hiçbir değeri olmayan çöpten 25 Kasım 2018 tarihinden itibaren elektrik üretmeye başlayıp, 16 bin evin aylık elektrik ihtiyacını çöpten bir saatte üreten;  Edirne şehir merkezinin evsel ve kanalizasyon atıklarının toplanacağı, “Edirne İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” ile ilimizin 8 bin yıllık sorununa kökünden çözüm bulan; İçme suyu kaynak sorununu çözüp, İçme suyu arıtmasını da bir dönem gibi kısa sürede yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın geçtiğimiz hafta 22 Şubat 2019 Cuma günü start vermiş olduğu Altyapı çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Bugüne kadar Edirne Belediye Başkanlığı görevini yapan birçok ismin cesaret edipte yapamadığı ve Edirnelilerin adeta işkence yaşarmışçasına büyük sıkıntılar çektiği Altyapı derdi Edirne Belediyesi’nin kendi öz kaynakları ile Başkan Recep Gürkan önderliğinde çözülmeye başladı.

Edirne’de altyapıda en çok sorun yaşayan mahallelerden biri olan Kocasinan mahallesinden başlanan altyapı çalışmalarında 1 hafta gibi kısa sürede büyük mesafe kat edildi.

Kocasinan mahallesinde tüm hızıyla devam eden altyapı çalışmalarında Edirne Belediyesi ekipleri, çürümüş eski içme suyu borularını çıkarıp yerine en üst kalitedeki, yeni içme suyu borularını döşüyor.

“2050 yılına kadar su sıkıntısı yaşanmayacak”

Edirne’de artık 2050 yılına kadar su sıkıntısı yaşanmayacağını söyleyen Başkan Gürkan; “Vatandaşa verilecek olan rahatsızlıktan dolayı şimdiden özür diliyoruz. Bizim çektiğimiz sıkıntıları 3 yıl sonra çocuklarımız çekmeyecek. Kısmet olursa; Allah’ın izni, sizlerin de takdirleriyle ikinci dönem de üstyapı projelerine başlayacağız.”dedi.

“Mahalle sakinlerinden Altyapı çalışmasına tam destek”

Kocasinan Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nde devam eden Altyapı çalışmalarından mahalle halkı da memnun.  Altyapı çalışmalarına ilk olarak Kocasinan Mahallesi’nden başlanmasına mahalle sakinleri olarak son derece mutluluk duyduklarını ifade eden Kocasinan Mahallesi Muhtarı Rahmi Kızmaz; “Sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a mahallemize verdiği önem için ayrıca teşekkür ederiz. Hakikaten Edirne’de en sorunlu bölge Kocasinan Mahallesi’dir. Bunu yakından takip edip ve altyapı çalışmalarına mahallemizden başlanmasını sağlayan Başkanımız Recep Gürkan’a mahalle halkı ve kendim olmak üzere tekrar teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Edirne Ajans Haber Merkezi

 

 108 total views,  2 views today

Next Post

Siyasette Örnek Davranış: DP İl Binasını Başkan Gürkan açtı

Demokrat Parti il binası açılışı Cafer Çolpan iş merkezinde gerçekleşti. Demokrat Parti Edirne İl Binası açılışını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Demokrat Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Sibel Barshan,CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Nedim İşcan, ile partililer […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp