Alzheimer hastaları ile ilgili proje

admin

Alzheimer hastaları ile ilgili proje  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Saraçlar Caddesinde “ Sevgi İzi adında program düzenlendi. Sivil toplum kuruluşlarının katıldığı toplantıda konuşan CHP İl kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu bugün sevgi hattında konuşacaklarını belirterek, Sevgi İzi projemizle birlikte zihinsel engelli alzheirmer gibi hepimizin başına gelebilecek durumlarda yitirdiğimiz yakınlarımız ve sevdiklerimiz var.  Özellikle alzheimer olanların kaybolmaları halinde bulunmaları çok güç, düşünün ki bu yönde en yakınınız kaybettiniz.

Alzheimer hastaları ile ilgili proje  (3)

 

 

 

 

 

 

Bu hastalığı yakalanan dışarıda olduğu sürede derdini anlatamayacak. Aç olduğunu bir sıkıntısının olduğunu söyleyemeyecek evinin adresini veremeyecek. Bunlar çok büyük acılar Biz CHP Kadın Kolları olarak bu önemli sorunun içinde olmak istedik. Projemizin bugün startını veriyoruz. Üç gün saraçlar caddesinde  gönüllülerimizi toplayacağız . Projemiz şöyle yürüyecek.

Alzheimer hastaları ile ilgili proje  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bizim İnternet üzerinde bir formumuz var. Bu formu dolduruyor aradan bir kot numarası alıyoruz. Bize yardımcı olacakları belirliyor ve bileklerine kot numarasını yazıyoruz. Bu projenin içine emniyet de dahil. İnşallah yaşanmasın fakat. Bu kişiler bileklerindeki kotla yakınlarına haber verilecek. Bu bilgiler gizli kalacak. Sadece kayıp bulunduğunda emniyet bilgi sahibi olacak. Buradan bir çağrı yapalım. Bugün bir hastamız olmayabilir zamanın bize ne getireceğini bilemeyiz. Bu projeyi açıkladığımızda bir sürü gönüllüler aradılar” dedi.

Alzheimer hastaları ile ilgili proje  (4)

 68 total views,  2 views today

Next Post

Edirneli aşçılara yunan mutfağı eğitimi verilecek

              Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan önderliğinde Edirne’de faaliyet gösteren aşçılara “Yunan Mutfağı” konusunda eğitim vermeyi planladıklarını söyledi. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “ Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile yaptığımız görüşmelerde Edirne’de turizm çeşitliliğini artırmak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp