AMAN DİKKAT.!

admin

Bu güne kadar kentimizin bir huzur kenti olduğundan çağdaş insanların yaşadığı Avrupa kapısında en medeni  bir kent olmasıyla övündük durduk. Yine de  bu özelliğimizde ilimizin Avrupa kapısında en uygar, çağdaş bir il olduğu insanlarının olduğunda insanların farklılığında    ısrarlı olmalıyız.

      Yalnız bugüne kadar  diğer bölgelerimizde rastlanan toplumsal  hastalığın  bölgemize de sirayet etmesinden  endişeliyiz.

    Geçtiğimiz hafta  emniyet güçlerinin Mimar Sinan Salonunda  izleyicilere aşırı güç kullanmasına karşı çıkmış, bunun Edirnelilere yakışmadığını savunmuş arkasında durmuştuk.Salondaki görüntülere baktığımızda bu savunmamızda haklıydık.

      Bu olayın aradan bir hafta geçti.

      Bu kez 25 Kasım Stadında oynanan Edirnespor G.K ile Sultangazi Amatör ligi  maçında bir izleyicinin bayan yan hakeme kartopu atması, bazı seyircilerin tepkisi göstermesi maçın hakeminin maçı kısa süreli tatil etmesi hiç de hoş bir durum değil.

    Futbol takımımızın başarılı olması için yönetim sorumluluğu  olanların  ne büyük fedakarlıklara katlanıldığını, onların  ne zorluklar çektiklerini  görüyoruz.

    Bu fedakarlığı kimse suiistimal etmemeli. Sahalarda  görülen her hareketin faturası takım sorumlarına ve Edirne’mize çıkarılıyor.

    Bunu yapmaya  onları güç duruma düşürmeye  Edirne imajına zarar vermeye hiç birimizin hakkı yoktur.

 

    Bunun ardından bir de Beşiktaş Basketbol Takımının Olin ile  yapacağı basketbol   maçı için takımı ile Edirne’ye gelen Mimar Sinan Salonunda  maçı izleyen ve Edirne seyircisi ile hiç bir sorun yaşamayan dostça maçı izleyen  Beşiktaş’lı  seyircilerin  maç bitiminde  Alipaşa Çarşısı yanında Edirne ciğeri  yediği  bir  sırada Edirneli futbol seyircileri ile aralarında geçen tatsız olay, bunun daha sonra  kavgaya dönüşmesi hoş karşılanamaz ve karşılanmamalıdır.

    Edirne’mizde yapılan  spor müsabakalarında takımları  ile birlikte gelen konukların kentimizde alışveriş yapması ile ilimize  ekonomik katkı da  sağlanmış oluyor.

      Bu tür müsabakalar için kentimize gelen konuklar huzur içinde şehrimizi gezip görmeleri, alışveriş yapmalarının sağlanması ile Edirne’nin farklılığını Edirne’nin çağdaş bir il olduğunu kanıtlamış oluyoruz.

     Sınırla oranda da olsa kentimizin güvenirliğini bozmak isteyenlere  el birliği ile karşı çıkmak zorundayız. Başka illerde rastlanılan nahoş olayları, huzursuzlukları kentimize taşımak isteyenlere geçit  veremeyiz.

    Bu tip olayların daha fazla zemin bulmaması gerekir. Gençlerimizin heyecanları frenlenmeli, Bu konuda kulüp taraftar derneklerimize de  büyük görevler düşmektedir. Gençlerimiz bazı tepkilerinde  haklı da olabilirler. Bunu sokaklara ve tribünlere yansıtmamalarına yardımcı olmalıyız.

     Edirne’nin bir  Dünya Kenti,kültür merkezi  olma aşamasında olduğu bir zamanda, bu türde toplumu rahatsız, edecek olaylara karşı çok duyarlı olmalıyız.

     Kentimize kara çalmak için pusuda bekleyen çevreler var.Bunu hiçbir zaman akıldan çıkarmamalıyız . Edirne’de  bir olay olsun, bu olayın yanına bire beş daha  katalım da bunu kamuoyuna duyuralım diye  bu tip sorunları körüklemek isteyenlerin bulunduğunu kesinlikle  göz ardı etmeyelim. Bugüne kadar  bunun çeşitli örneklerini yaşadık.

    Henüz iş işten geçmeden, spor sahalarımızda görülebilecek bu ve benzeri  olaylar konusunda  etkin önlemler almak zorundayız.

    Biz de halk olarak kenetlenmek zorundayız. Edirne başka ille gibi  olamaz  ve olmamalıdır  bizim insanlarımızın farklılığı olmalıdır.

     Bunun en güzel örneklerini spor sahalarımızda yansıtmak zorundayız. Fakat denilecektir ki, başka sahalarda bunun kat kat fazlası oluyor. Öyle de olsa biz sağduyulu davrandığımızda karlı çıkacak yine biz olacağız.

     Nasıl bir hafta önceki olayda  herkes kenetlenip haksızlığa uğrayanın yanında yer aldıysa,  benzeri olaylarda da  birlik ve beraberlik içinde  olmak zorundayız. Tabii Pazar günü meydana gelen olaylarda  bunu kimseden bekleyemeyiz.Hepimiz sağduyulu olmalıyız.Yoksa  başka yörelere gelen bir ceza bize misli ile gelebilir.Bundan da Edirne’miz zarar görür. Buna hiç birimizin hakkı yoktur.

 250 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi Bir İlki Gerçekleştirdi; "Söz Mahallede"

Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanlığı yeni bir çalışmayı başlatarak bir ilke daha imza attı.  Daha önce Mahallelerde yaptıkları “Sorunları Tespit Çalışmaları”na yeni bir boyut kazandırarak “Söz Mahallede” programlarının ilkini geçtiğimiz Cumartesi günü akşamı Yıldırım Mahallesinde gerçekleştirdi.   Pele Hüseyin’in Kahvesinde Yıldırım Hacı Sarraf ve Yıldırım Beyazıt Mahalle sakinlerinin bir araya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp