AMAN ŞU SEÇİM HAYIRLISI İLE BİTSİN.!

admin

fikri_yalin_koseMahalli seçimlerde halk arasında stresin en üst düzeye ulaştığı bir döneme girdik.

Seçim arifesindeki bu günler mahalli seçimlerin huzur ve güven içinde geçmesi açısından çok önemli. Dileğimiz hayırlısı ile ve barış havasında bu seçimin atlatılması. Bu günlerde akıl almaz olaylarla karşılaşabiliriz. Seçimi kaybetme korkusu yaşayanlar bu günlerde bir çılgınlık, taşkınlık yapabilir.

Seçim sonuçlarının, halkın eğiliminin ,ufukta belirlenmeye başladığı anlarda adaylar birbirine yönelik konuşmalarında daha sert daha kırıcı üslup kullanabilirler.

Bunun Edirne gibi uygar, medeni bir kentte olması gerçekten üzüntü verici. Böyle üslup kullanarak, seçimde netice almak mümkün değildir. Özellikle küfür benzeri galiz sözcükler bizim siyasilerimizin başvuracağı yöntem olmamalı.

Yarın birbirimizin yüzüne bakacağız. Dostlukların seçim sonrasında da aynen devam etmesi için böyle sokak ağzı propagandadan, birbirlerini karalamadan vazgeçilmeli.

Ülkede her an değişen gündem nedeniyle halk tedirgin. Bu gergin ortam sonucunda halk kendi sorunlarını dile getiremez duruma gelmesi, insanların gelecek korkuları olan bir ülkede nasıl bir huzur sağlanacak?

Son birkaç günde bir Twitter sorunu gündeme geldi. Bu tür haberleşmeyi kullanan da kullanmayan da bu soruna kilitlendi. Bir yanda meydanlarda “Dünya karşıma gelse ben Twitteri kapatırım” dediği için liderini alkışlayan, konudan hiç bir bilgisi olmayan halk.

Bir de onun karşısında bunu bir çağdaş haberleşme sistemi olduğu için kapatılamayacağını, kapatılmasının ülkeye zarar vereceğini savunan geniş kitleler. Halk bu “Olur olmaz” ikilemi arasında ne yapacağını şaşırdı.

Bakıyoruz koro halinde bu konuyu sahiplenenler seçim meydanlarında halkın gerçek sorunlarından bahsetme yerine twitter konusuna pompalıyor. Kapatılmasını yaraları konusunda telkinlerde bulunuyor.

Gerçek gündemler bunun arasında karambola gidiyor. Bu kutuplaşma, halkı kamplara yöneltme mantığı geleceğimiz açısında endişe verici bir gelişme. Siyasilerin seçim meydanlarında sürdürdükleri konuşmalarla halkı da böyle yönlendirmek, doğruların yalanlamalarla gizlemeleri ne sonuçlar doğuracak. Bunun karşısında halk kendini ilgilendirecek doğru haberleri nasıl ve hangi yolla öğrenebilecek.

Halk arasında böyle kutuplaşmanın yaşandığı dönemler ülkemizin en istikrarsız dönemleri olmuştur. Bunun sonucunda da hiç hoş olmayan gelişmeler gündeme gelmiştir.

Öyle bir göz attığımızda eski tarih sayfaları buna tanıklık ediyor. Bu tuzaklara bir daha düşmemek gerekir. Ülkede yaşanan kaosun istikrarsızlığın faturası sonunda yine halka çıkıyor. Bu kargaşa ortamında piyasalarda halka yansıyan zamların hayat pahalılığının boyutlarından bahseden yok. Siyasiler kendilerince belirlenen gündemlerle avutarak halkı peşinden sürüklemeyi başarıyor. Böylece suni gündemlerin gölgesi altında mahalli seçimler son bulacak halkımız yine kendi sorunları ile baş başa kalacak.

YAZIK DEĞİL Mİ?!

Köy Hizmetlerimizin bulunduğu alanın çevresinde geniş yeşil alanı bulunuyor.Daha önceki yıllarda halkın yararlandığı park alanı bugün bomboş durumda.Burada alt yapı hazır, alanın çevresi güvenli.Bu park alanın halkın faydalanmasına çok elverişli. Bu bölgede halkın faydalanabileceği bir park yeri yok. Çevre sakinleri zorunlu olarak Hacılarezanı Camisi yanındaki bakımsız yeşil alana gitmek zorunda kalıyor. Hangi akla hizmet edilerek, buradaki halkın yararlandığı özellikle cami cemaatinin yararlandığı kıraathane kapatıldı. Devlet dairelerindeki personelin faydalandığı yemekhane kapatıldı. Dar gelirli vatandaşların düğün ve nişan yapmak için faydalandığı salon kapatıldı. Bu yerler bugün bom boş bekletiliyor. Bu durumdan hem devletimiz hem de çevre halkı zarar görüyor. Bugüne kadar defalarca gündeme getirdim. Devletin atıl durumda olan bu imkânlarında halkın yararlanması gerektiğini açıkladım.

Çevre halkı da imza toplayıp bu alandan yararlanmaları bu semtlerin emeklilerin yoğun olduğu devletin bu imkânlarından yararlanmak istediklerini açıkladılar. Bugün de yetkilileri mahalle halkının talebi olarak tekrar hatırlatmak istiyorum. Özel İdarenin çatısı altında altyapısı hazır olan yer halka açık park olarak kullanılmasında ne sakınca var?

Düğün salonu bugün boş durumda. Burası halka hizmet veremez mi? Köy hizmetlerinde işleri olan ilçe ve köylerden gelen vatandaşlar ile Camiye gelen insanlarımızın yararlanacağı kahvehane bugün yıkılmaya terk edilmiş halde. Devletin asli görevlerinden biri ve en önemlisi uygun olan yerlerde halka hizmet vermek değil midir?

 246 total views,  2 views today

Next Post

Huzurevinde Konser

Yaşlı Haftası nedeniyle Huzuevi Sakinlerine ikramlı müzik eğlencesi düzenlendi.Geceye Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş,Huzurevi Müdürü Sevim Sarıtekin,Edirne de Barınan Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Hacer Aydın Özek, Başkan Yardımcısı Edirne Köşen Köyü MuhtarıMustafa Yetkin, Üye Nurten Deniz,Edirne ve Huzurevi Sakinleri katıldı.Geceyi düzenleyen Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp