Ampute Milli Takımı’na Deva-i misk, Bademezmesi ve Ciğer

admin

Avrupa şampiyonu olarak ülkemizi büyük bir sevince boğan  Ampute Milli Takımına Edirne’den özel tatlı ve ciğer  gönderildi.  Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan Arslanzade firması sahibi Arif Meriç ve Ciğerci Bahri bey  Ampute milli takımına 41 çeşit baharattan oluşan DEVA-İ MİSK tatlısı ile meşhur tava ciğeri hazırladı.

İngiltere’yi 2-1 yenerek Avrupa şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımı futbolcularına gönderilmek için,  Deva-i Misk ve meşhur tava ciğeri hazırladıklarını ifade eden, Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ile dernek üyesi ve Arslanzade firması sahibi Arif Meriç,  Selimiye camii önünde basın mensuplarına açıklama yaparak,  hazırladıkları talı ve ciğeri futbolculara göndereceklerini söyledi. Dinar açıklamasında,  Ampute Milli Takımı Dünya şampiyonu olarak Ülkemizi ve bizi büyük sevince boğdu. Eşi benzeri olmayan bir zafer elde ettik.  Tabi bizler de Onlar Bize Avrupa şampiyonluğu hediye etti. O akşam bizi hem ağlattılar hem de güldürdüler. Hem de coşturdular.  Düşündük, taşındık. Milli takımımıza Edirne’nin lezzetlerini göndermek istiyoruz. Buradan Milli takım yetkililerine sesleniyoruz. O kardeşlerimizin uygun gördüğü bir zamanda, kamplarına veya  müsait oldukları  bir yerde gidip Edirne’mizin lezzetlerini kendi elimizle beslemek istiyoruz.” Dedi.  Arif Meriç te yaptığı açıklamada; “Edirne’ye has 41 çeşit baharattan hazırlanan DEVA-İ MİSK tatlısı ile meşhur badem ezmesini kendi elleri ile Milli takıma yedirmek istediğini ifade etti.

 

 149 total views,  2 views today

Next Post

“El Ele Geleceğe” projesi kapanış programı gerçekleştirildi

Bölgede yenilik kültürünün geliştirilmesi yolu ile TR 21 Trakya Bölgesi Edirne İlinde yaşayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Öğrencilerinin bölgede istihdam edilebilirliğinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “El Ele Geleceğe” adlı projenin kapanış programı gerçekleştirildi. Proje kapsamında, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp