Anadolu Öğretmen Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergi Açılışı

admin

Fuarın açılışını Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çakırlar, Şube Müdürleri Hasan Boz , Ahmet Yaraşır , Okul Müdürü Yusuf Göksel birlikte yaptılar. Fuara Okul Müdürleri , Öğretmenler , öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Yusuf Göksel fuarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

“Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK )  arasında imzalanan protokol kapsamında ortaokul ve liselerde bilim kültürünün geliştirilmesi , bilim ve teknoloji konularında farkındalık  oluşturulması ve bilim kültürünün tabana yayılması amacıyla TÜBİTAK Bilim Fuarlarının düzenlenmesi planlanmıştır.

Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından belirlenen 1000 pilot okul içinde bulunan Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerimiz, öğretim programları veya kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde araştırma projeleri yaparak, bu projelerin sonuçlarını sergileyerek , öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı hedeflemişlerdir.

Bilim Fuarı çalışmasına okulumuz 30 proje ile 146 öğrencimiz, 19 öğretmenimiz rehberliğinde hazırlanmıştır. Bu çalışmalarda emek veren tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim .”

Ayrıca Okul Yetişenler Derneği Başkanı Bilge Subaşı 18 Mayıs Cumartesi günü  saat 11:00 ve 16:00 saatleri arasında okulda düzenlenecek olan yetişenler derneği Buluşma Günü’ne bütün mezunların katılmalarını beklediğini belirtti.HPIM2497

 160 total views,  2 views today

Next Post

Özel Öğrencilerin Özel Günü

Edirne’de bu yıl ilki düzenlenen 1’inci Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Organizasyonu; Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 500 engelli öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Futbol, basketbol, atletizm ve yüzme gibi branşlarda yarışan öğrenciler, organizasyon sonunda madalyalarına kavuştu. Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi işbirliğinde bu yıl ilk kez […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp