Antrenörlere ilk yardım eğitimi verildi

admin

antrenorlere-ilk-yardim-egitimi-verildi-2

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında 10 Mart 2016 tarihinde imzalanan İlkyardım Eğitimi ile ilgili protokol kapsamında Temel İlkyardım Eğitimi düzenlendi. Eğitime Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevli çeşitli spor branşlarından antrenörler ile İl merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri yetkilileri ve antrenörleri katıldı.

antrenorlere-ilk-yardim-egitimi-verildi-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü İlkyardım eğitmenleri tarafından, genel ilk yardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanama, yaralanma, yanık, donma ve sıcak çarpmaları, kırık, çıkık ve burkulmalar, bilinç bozuklukları, zehirlenmeler ve boğulmalarda ilk yardım gibi konularda bilgiler verildi. 05-06 Ekim ve 12-13 Ekim tarihlerinde iki grup halinde düzenlenen eğitimlere toplam 71 kursiyer katıldı. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr. A. Muhsin KİŞİOĞLU tarafından verildi.

 

antrenorlere-ilk-yardim-egitimi-verildi-1

 107 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Bahçeşehir Okulları Anadolu ve Fen Lisesi veli tanışma kahvaltısı gerçekleştirildi

            Sağlıklı bir toplumun temelleri elbette eğitim kurumlarında atılır. Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin kusursuz iletişimindedir başarının ve geleceğin anahtarı.             Bunun bilincinde olan Bahçeşehir Okulları 16.10.2016 Pazar günü Lalezar Restoran’dabirlik beraberlik, tanışma kahvaltısı düzenledi. Katılımın oldukça yoğun olduğu kahvaltıda bir araya gelen veliler, öğrenciler ve öğretmenler okul dışında da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp