ARDA’S BELEDİYESİNDE EDİRNE BELEDİYESİ ÇIKARTMASI

admin

  Geçtiğimiz hafta Yunanistan’ın Oristiada kentinde düzenlenen, Yunanistan’ın en büyük festivali olan Arda’s Festivali’ne Edirne Belediyesi çıkartma yaptı.

Edirne Belediyesi, 22.Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu ve güreşçileri ile Yunanistan’ın en büyük festivali olan Arda’s Festivali’ne damgasını vurdu.

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, Edirne’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla, Arda’s Festivali’nde Edirne tanıtım standı kuruldu. Ayrıca festivale, Edirne Belediyesi 22.Nefes Modernize Halk Dansları’nın Kazibe, Garaguna, Balkan, Sirtaki oyunları büyük alkış aldı. Ve yine 22.Nefes Grubu’nun gösterileri arasında yer alan, pehlivanların yağlı güreşi ve hıdrellez gösterisi büyük beğeni topladı.

ardas festivali basın (1)

Arda’s Festivali’nde etkinlik programı içersinde yer alan yağlı güreşler ve futbol turnuvasıda düzenlendi.

Arda’s Yağlı güreş müsabakalarında Edirne Belediyesi pehlivanları, 3 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Edirne Belediyesi güreşçileri Talat Çelik’in antrenörlüğünde, başta Asil Çelik birinci olurken, yine başta Ali Rıza Kayalar üçüncü oldu. Başaltında Tansel Umut birinci, Nedim Anıl Gider ikinci ve Alparslan Yezer üçüncülük kazandılar. Büyükortada Serkan Üğdüller birinci, Sedat Çelik ikinci ve Caner Koşul üçüncülük kazandılar.

Festivalde ayrıca, Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye’nin katıldığı Futbol Dostluk Turnuvası’nda düzenlendi. Turnuvada Edirne’yi temsil eden Yeniimaret Spor Kulübü turnuvanın şampiyonu oldu.

ardas festivali basın (3)

Etkinliklere Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu katılırken, “Edirne Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi, Edirne’nin tanıtımına katkı sağlayacak her türlü etkinliğe katılınması gerektiğini düşünmektedir. Bizlerde bu festivale gelecek yüzlerce ziyaretçiye Edirnemizi tanıtmak amacıyla katıldık ve Edirne standı kurduk. Ve tanıtım standımızda Edirne Belediyesi olarak hazırladığımız İngilizce- Türkçe Edirne’mizi tanıtıcı broşürlerimizi, tanıtım cdlerimizi ve aynalı süpürgeden, edirne bebeklerine, bademezmesine kadar Edirne’mizin simgeleri haline gelen her şeyi Arda’s Festivali’nde tanıtımını gerçekleştirdik.” dedi.

ardas festivali basın (6)

 

 134 total views,  2 views today

Next Post

TANRIKULU; “ÇOCUKLARIN NEHRE GİRMESİ ENGELLENMELİ”

Edirne Belediye Başkan yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu yaptığı açıklamada,Yaz aylarında Edirne çevresindeki nehirlere yüzme bilmeyen  çocukların  serinlemek amacıyla girmesi sonucu boğulma vakaları olduğunu bu nedenle ailelerin  sıcak yaz günlerinde çocuklarını nehre girmemeleri konusunda uyarmaları gerektiğini söyledi Edirne’miz üç nehrin buluştuğu bir kent ismi de böyle anılıyor. Yaz günleri ne yazık ki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp