Arif Meriç, Sevgililere Özel Badem Ezmesi Dağıtıyor

admin

Edirneli şekerleme ustası Arif Meriç, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı badem ezmeleriyle çiftlerin gönlünde taht kurmayı hedefliyor. ‘Aşk hamuru’ adını verdiği badem ezmesi hamurundan kalp şeklinde 20 bin adet şekerleme yapan Meriç, bu kurabiyeleri yarın çiftlere ücretsiz olarak dağıtacağını söyledi.
Sevgililer Günü’ne saatler kala bazı firmalar, sevgililere özel ürünler tasarlıyor. Bunlardan biri de Edirne’de yıllardır şekerlemecilik yapan Arif Meriç’in 14 Şubat’a özel hazırladığı kalp şeklindeki badem ezmeleri oldu.

Uzunkaldırım Caddesi’ndeki imalathanesinde özel badem ezmeleri üreten Meriç, bir yıldır böyle bir proje üzerinde çalıştığını belirtti. Bir ton badem ezmesinden yaklaşık 20 bin adet aşk şekerlemesi yapan ve bu şekerlemeleri yarın çiftlere ücretsiz olarak dağıtacak olan Arif Meriç, “Düşündük ki dünya çok büyük sıkıntılar içinde. Sıkıntılar, dertler, üzüntüler. Biz de dedik aşk hamurunu yoğuralım ve bu tüm dünyaya Edirne’den örnek olsun. Bunun için de 1 ton değerinde badem ezmesinden aşkın hamurunu yoğurduk ve tüm sevgililere 14 Şubat günü parasız dağıtacağız” dedi.
AW000740

 218 total views,  2 views today

Next Post

Sevgililer Günü

Her  yıl 14 Şubat günü “Sevgililer Günü” olarak kutlanıyor. Haftalar öncesi bu günde sevgililere alınacak hediyelerin reklamı yapılıyor. Her yaşa göre hediyeler yayınorganlarında tanıtılıyor.      Geçmişi Eski Roma dönemine dayanan “Dünya Sevgililer günü” için çeşitli eefsaneler var. Antik Yunan döneminde Zeus ve Hera’nın kutsal evlilikleri,Antik Roma çağında bereket tanrısı kutlamalarında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp