ARSLAN; “ TMO’nun ürün alımına başlaması üreticileri memnun etti”

admin

İSMAİL ARSLAN

 

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanı İsmail Arslan parti çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Lalapaşa’nın AK Partinin en aktif ilçelerinin başında geldiğini,  o nedenle tüm örgütün uyum içinde çalıştığını belirterek hükümetin gündeminde olan ‘bin günde bin gölet’ projesi çalışmaları kapsamındaki göletlerin yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Arslan TMO’nun ürün alımında erken devreye girmesinin üreticileri memnun ettiğini ifade etti.

ARSLAN; “ TMO’nun ürün alımına başlaması üreticileri memnun etti”    (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lalapaşa AK Parti İlçe Başkanı  Arslan konuşmasında daha sonra şunları söyledi “İlçemizde parti çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Ülkemizde 15 Temmuzda yaşanan talihsiz darbe girişiminden sonra ilçemizde her gece demokrasi nöbetimizi sürdürüyoruz. 21 Ağustos günü ilçemizde yapılan mitinge tüm sivil toplum kuruluşlarımız katıldı. Türk bayrakları ile destek verdi. İlçemizde darbe şehitlerimiz için mevlit yaptık ve kuran okuttuk. Tarımda harman sezonu geldi. Rekolte konusunda bölgemiz iyi bir sezon geçirdi.

ARSLAN; “ TMO’nun ürün alımına başlaması üreticileri memnun etti”    (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ DEVREYE GİRDİ

Buğday alım sezonunda Toprak Mahsulleri ofisimiz devreye girerek üreticilerimizi mağdur olmasını önlemiş oldu. Ofisin kapılı alanda on bin ton yer olmasına rağmen açık alanda da ürün alımları devam ediyor. Bugün 3 ağustos itibariyle Toprak Mahsulleri Ofisimiz 16 bin 500 ton buğday alımı gerçekleştirdi. Ürün fiyatlarından üreticilerimiz memnun. Ofis için toplamda 23 bin ton civarında randevu talebi bulunuyor. Bir olumsuzluk olmazsa Toprak Mahsulleri Ofisimiz bu miktarda ürünü açık alanlarda alımını yapacak. Bundan sonra ise yer olmadığı için ofisin ürün alım sezonu sona erecek.

ARSLAN; “ TMO’nun ürün alımına başlaması üreticileri memnun etti”    (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

BİN GÜNDE BİN GÖLET PROJESİ

Bölgemizde hükümetimizce taahhüt edilen “ bin günde bin gölet” projesi kapsamında yapılan iki göledimizden biri su toplama aşamasında, Bu arada Doğan köy göledimiz ihale aşamasında onun arkasından Büğünlü göleti gelecek Dombay göledi tamamlandı. Oradan sulamalar devam ediyor. Bu göletten vatandaşlarımız yararlanıyor.

Göletleri faaliyete geçmesiyle köylülerimizin geliri artacak. Tarlalarımızın sulanmasından sonra mısır ekimi yoğunlaştı. Bun arada hayvan yemi olarak staj üretimi arttı. Diğer ürünlerin sulanması rekoltenin artmasını köylülerin gelirinin yükselmesini sağlıyor.

ARSLAN; “ TMO’nun ürün alımına başlaması üreticileri memnun etti”    (4)

 

 

 

 

 

 

 

11 KÖY KARANTİNADA

Maalesef ilçemizde 11 köyümüz karantina altına alındı. Sanırım kısa sürede hayvanlarımızın aşıları tamamlanarak, bu hastalıktan kurtulmuş olacağız. Bu konuda uzmanlar gayret gösteriyor.

Bu arada Özel idarenin bölgemizde 30 Km yol projesi bulunmaktadır. Diğer taraftan stablize olan yollan Özel idaremizce bakım ve onarımı yapılıyor.

İlçemizdeki TOKİ konutlarından 94 adedi tamam vatandaşlarımız bunların içine girmeye başladı, konutlar için yönetim oluşturuldu ve çevre düzenlemesi yapılmaya başlandı. Sanırım 4-5 tane daire kaldı.  Bunlarında sahibine teslim edilmesi ile  TOKİ’deki  işlem tamamlanacak.

ARSLAN; “ TMO’nun ürün alımına başlaması üreticileri memnun etti”    (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

HASTANEMİZ FAALİYETE BAŞLADI

Lalapaşa’da yapılan hastanemiz henüz resmi olarak açılışı yapılmasa da faaliyete başladı. Hastane için 6 tane yeni personel alındı. Bunlardan üçü güvenlik üçü ise hizmet sektöründen. Halkımız için önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan modern yeni hastanemiz eksiklerin tamamlanmasıyla faaliyet geçmeye başladı.

Bölgemiz ilerde doğal yapısı ile turizm bölgesi olmaya aday bölgemizdeki dolmen ve menhirler  mevcut . Bir de Lalapaşa göledimizin olduğu yerde güzel bir ağaçlandırma yapılmasıyla, halk için piknik alanı oluşturulabilir. Bu arada Lalapaşa belediyemizin de  bu konuda projeleri var. Örneği hayvanların dışarı çıkarma projesi var. Fakat bunlar ne zaman gerçekleşeceği belli değil. İlçemizi Muhittin Baba tepesinde faaliyete geçen Güneş enerji santralleri ( rüzgâr gülleri) mevcut. Bu tesisi yapanlar köylerimizde sosyal tesis yapılmasına katkı yapıyorlar.

Öğrenciler için kalacak yer imkânı sağlanamadığı için daha önceki yıllarda ilçemize gelen meslek yüksek okulları ilgi olmadığı için ilçemizden ayrıldı. Şu anda öğrencilerimiz için her türlü imkânımız mevcut. O nedenle Lalapaşa’mıza bir meslek Yüksek Okulu açılmasını istiyoruz.

VEKİLİMİZ SIK SIK İLÇEMİZE GELİYOR

Partimizin Edirne Milletvekili Rafet Sezen sık sık bölgemize gelerek sorunlarımızı dinliyor ve bölgemize yapılması gereken hizmetleri takip ediyor. Bu da bizim işlerimizi kolaylaştırıyor. Bizler da parti örgütleri olarak halkımıza hizmet için seferber oluyoruz” dedi.

ARSLAN; “ TMO’nun ürün alımına başlaması üreticileri memnun etti”    (5)

 124 total views,  2 views today

Next Post

Barışmayı bilmeyen kavga etmesin

            Yazımın başlığı  sizleri  hayrete düşürebilir.  Böyle bir şey olur mu denilebilir. Barışmak için neden kavga edilsin diyebilirsiniz.             Aslına bakılırsa en kalıcı barışlar kavgalardan, kavgaların bir yarar getirmeyeceğinin anlaşılmasından sonra  oluşmuştur.             Bu konuyu daha da açmak için şöyle bir fikir Jimnastiği yapalım. Örnek olarak günlük yaşantımızı alalım.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp