Asgari ücret ekonomik şartlara ve insan onuruna uygun olmalı

admin

Saadet Partisi Edirne il Başkanı Ali Demirkıran, asgari ücret konusunda yaptığı açıklamada “hükümetten insan onuruna ve ekonomik şartlara uygun bir rakam bekliyoruz” dedi.

Açlık sınırının 1850 liraya yükseldiği ülkemizde en düşük ücretin bunun altında kalmasının kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Demirkıran,“Çünkü bunun altında bir rakam aç kal, demektir” dedi.

Ali Demirkıran konuşmasının devamında, “açıklanan rakamlarla yaşanmasını istiyoruz. Kişi başına 10 bin dolar milli gelirden bahsediliyor. Bu, 4 kişilik bir hane için ayda 13 bin lira demektir. Eğer 4 kişilik bir aileniz varsa ve geliriniz 13 bin liranın altında ise size düşen payınız verilmiyor demektir. Bu rakamdan ne kadar uzaklaşıyorsanız, o kadar adaletsiz bir gelir dağılımı var, demektir” şeklinde konuştu.

AKP hükümetinin yanlış kararları sebebiyle ekonominin dışa bağımlı ve çok kırılgan hale geldiğine işaret eden Demirkıran, Doların yükselmesinin fiyatların yükselmesine sebep olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Son 2-3 ayda yaşanan enflasyon herkesin alım gücünü en az yüzde 20 düşürdü.  Hükümet ekonomi büyüyor, diyor. Madem büyüyor da bundan vatandaşın payına düşen neden verilmiyor? Enflasyonun üzerinde büyüme miktarı kadarda iyileştirme yapın. Asgari ücretliden fedakârlık beklemek yerine, çalışanın, üretenin, kısaca vatandaşın hakkını verin” dedi.

 142 total views,  2 views today

Next Post

Eğitim Sendikalarından 'Eğitimde Şiddete' Tepki

Eğitim sendikaları üyeleri, okullarda öğretmenlere karşı gösterilen şiddeti kınadı. İZMİR’in Ödemiş ilçesinde, görev yaptığı Anadolu lisesinde pompalı tüfekli saldırıda ağır yaralanan 47 yaşındaki lise müdürü Ayhan Kökmen’in öğrencisi tarafından Pompalı tüfekle vurularak hayatını kaybetmesi, başta eğitim camiası olmak üzere Ülke genelinde büyük üzüntü yarattı. EĞİTİM BİR-SEN, Türk Eğitim-Sen Eğitim-İş Eğitim-Sen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp