Askıda Ekmek Projesi Giderek Büyüyor

admin

Edirne Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılabilmesi için başlatılan ‘Askıda Ekmek’ projesi giderek büyük ilgi görüyor. Ayşekadın ve Kutlutaş semtlerindeki birer fırının da projeye katılmasıyla birlikte Edirne merkezde projeye dâhil olan fırıncı sayısı 5’e yükseldi.
Edirne Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak ekmek alabildiği ‘Askıda Ekmek’ projesine dâhil olan fırın sayısı 5 oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanırkulu, anlaşma yapılan iki fırına giderek hem askıya ekmek aldı, hem de fırıncılarla bir araya gelerek projenin işleyişi konusunda işletmecilere bilgiler verdi.
Edirne Halkı Paylaşmayı Biliyor
Edirne’den birçok fırıncının bu kampanyaya katılmak istediğini kaydeden Belediye Başka Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Bu proje Edirne esnafının âlicenaplığını gösteriyor. Burada önemli olan, paylaşmayı bilebilmek. Edirne insanımız bu konulara çok duyarlı. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yılda 543 bin ton buğdayın israf olduğunu açıklamasından sonra biz de Edirne Belediye Başkanlığı olarak harekete geçtik ve birlikte çalışma kararı aldık. İhtiyacı olan ve alamayan insanlara ekmek ulaştırmak için başlattığımız ‘Askıda Ekmek’ projesinden sonra ekmeğin israf edilmemesi için de birtakım çalışmalarımız olacak” dedi.
Projeye dâhil olan işletmecilerden Anıl Küçükkızanlıklı, “Böyle bir projende yer almaktan gurur duyuyoruz. Umarım Edirne halkına yararlı oluruz” derken bir diğer işletmeci Gürsel Koçer ise “Ekmeğin israfına karşıyız. Vatandaşlarımız ihtiyacı kadar ekmek alsın” dedi.
Projenin önümüzdeki günlerde diğer fırınlarda da uygulanmaya başlayacağı belirtildi.AW000623

 146 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Lisesinde Anlayarak Hızlı Okuma Kursu

Edirne valisi Hasan Duruer Edirne Lisesinde açılan anlayarak hızlı okuma kursuna katılarak incelemelerde bulundu. Edirne Valisi Duruer kendisinin ve orta okula giden oğlunun da kursa katıldığını belirterek çok faydasını gördük, kursa başlamadan önce dakikada 250 civarında kelime okurken şimdi 500 kelimeye kadar çıkabiliyorum dedi. Kursta öğrencilerle birlikte sıraya oturan Vali […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp