Askıda Ekmek Projesine Destek

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nın geçtiğimiz aylarda başlattığı “Askıda Ekmek” projesine hız kazandırmak için, Edirne merkezde ki okullarda destek veriyor.

Edirne Belediye Başkanlığı’nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı “Askıda Ekmek” projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşlar ücretsiz ekmek alabiliyorlar. Ve proje hayırsever vatandaşların desteği ile gitgide büyüyor.

Projeye son olarak, Edirne Halkı’nın yanı sıra, Özel Beykent İlkokulu 3. sınıf öğrencileri de destek olmak için Askıda Ekmek Projesine dahil olan fırınları gezerek askıya ekmek bıraktılar.

         “Gezegeni Paylaşmak” teması altında, zenginliğin dağılımının, toplulukların ve bireylerin eşit fırsatlara olan erişimini nasıl etkilediğini sorgulayan Özel Beykent İlkokulu 3. sınıf öğrencileri,  üç haftadır yaptıkları gezilerle şehrimizin sahip olduğu kaynakları araştırıp inceleyerek önemini kavradılar. Ve her ülkenin ya da her bireyin kaynaklara adil şekilde erişemediğini gözlemleyen Beykentli küçük öğrenciler, aynı imkanlara sahip olamayan insanları da düşünerek Edirne Belediyesi’nin başlattığı “Askıda Ekmek Projesi”ni duyurmak ve yaygınlaştırmak için Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu ile birlikte bu kampanyaya katılan fırınları dolaştılar.

Harçlıklarıyla askıya ekmek bırakan çocuklar yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini herkese göstermek istediklerini belirterek okullarına döndüler. Önümüzdeki haftalarda yine Edirne Belediyesi ile işbirliği içinde yapacakları yeni proje için hazırlıklarına devam ettiklerini belirttiler.IMG_6259

 149 total views,  2 views today

Next Post

Ticaret Borsası Seçimleri KÖY-KOOP’u İkiye Böldü

30 Mayıs Perşembe günü yapılacak olan Edirne Ticaret Borsası seçimlerine saatler kala, Adaylar çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Edirne Ticaret Borsası Başkan Adayı Özay ÖZTÜRK ve ekibinin seçim çalışmalarında özellikle üyelerle bire bir görüşmesi  kazanma şansını arttırıyor. Öztürk Group Yönetim Kurulu Başkanı Özay ÖZTÜRK  delegelerin değerlendirmesine göre  rakibi Mustafa Yardımcı’ya fark […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp