“ASLA VAZGEÇME”

admin

YASEMİN_celik_kaykun

Şafak ile ilk tanışmamız tam üniversiteye hazırlık aşamasında yani oldukça stresli bi dönemindeydi. Böyle bir zamanda başlamasında bende endişe etmiştim. İlk görüşmede epey umutsuzdu, diyetimizi planladık, uygulamaya başladı, üniversiteyi kazandı hatta 2.senesinde bölüm değişikliği yaptı yine zorlu bir dönem atlattı, ailesinden, ev düzeni ve ev yemeklerinden ayrı, genç erkek ve üniversite öğrencisi olarak değişen beslenme alışkanlıklarını yeniden düzenledik. Ne zaman hangi besini ne şekilde ne kadar tüketmesi gerektiğini o kadar güzel basardı ve uyguladı ki sonuçları ortada.
13 ağustos 2010 – Kilo: 149,6 (Yağ : 60,8) 03 Eylül 2012 – Kilo : 77,8 (Yağ : 7,8)

YASEMİN_celik_kaykun-diyet
Son bir senedir de kilosunu korumaktadır.
Kilo vermek ve vermesi zorunlu olan hastalar ilk görüşmelerinde genellikle pek çok soru işaretleriyle dolu oluyorlar. Tabii bu konuda uzman olan olmayan herkesin fikir yürütmesi ve Enerji, diyetleri de önemli bir etken. Her ne kadar kararlı olsalar da diyetlerin uygulanabilir olup olmayacağı kendilerinin yaşam koşullarına göre devam edip edemeyeceği gibidir, çalışanlar; ev de olsaydım, evde olanlar; çalışsaydım, gençler; okul ve dersleri, orta yaşlılar ve yaşlılar; genç olsaydım… gibi pek çok noktaya takılabiliyorlar.
Aslında tüm etkenleri kıyasladığımız da birinin artıları diğerinin eksileri hemen hemen eşitliyor.
-En önemlisi sağlıklı beslenmenin öneminin kavranması, kilo vermenin gerekliliği konusunda kararlı olması, gerekli doktor kontrollerinden geçerek diyetisyene baş vurması, düzenli kontrollerle kilo takibinin yapılması yeterlidir.

 383 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi “Kaldırımın Projesi Olur Mu?”

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Belediye meclis salonunda basın toplantısı düzenleyen Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi gündemindeki konuları değerlendirdi. Anıtlar Kurulunun engellenmesi nedeniyle Kaleiçinde kaldırımların yapılamadığını,Başpehlivan Ali Gürbüz’ün dopingli çıkması nedeniyle altın kemerin geri alındığını,Sedef Kule projesini askıya aldığını belirten Sedefçi: “Siyasette Altın kemer almak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp