Atamız Havsa’da törenle anıldı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Ülkemizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin üzerinden 75 yıl geçti. Ölümünün 75’inci yıldönümü olan 10 Kasım bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli tören ve etkinliklerle anıldı.

havsa-10-kasım

Havsa İlçesinde ilk tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtında Kaymakam V. Mustafa Çakır, Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Jan.Böl.Kom Kd Üst.Teğ.Mahir Aşık,İlçe Emniyet Müdürü Göksel Demiralp, Daire Amirleri, İl genel Meclis Üyeleri,Belediye Meclis Üyeleri,Siyasi Partilerin Temsilcileri,Muhtarlar,Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve vatandaşların katılımları vardı.

Anıta çelenklerin konulmasının ardından Saat 09.05’de belediye hoparlöründen verilen siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı ile bayrağımız İstiklal Marşımızın ilk kıtasında yukarı çekilirken, ikinci kıtasında yarıya kadar indirildi.

Çelenk sunumunun ardından Anma programı için Şehit Öğretmen Mehmet Birol Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çok Amaçlı Salonuna geçildi. Anma programı Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlandı.

Şahika Erkurt Anadolu Lisesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Saygı Duruşu akabinde İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemi belirten konuşmanın ardından Atatürk’ün son günlerini anlatan slayt gösterimi ve konuşma yapıldı. Atatürk Oratoryosu ve Gençliğin Ata’ya cevabı ile devam edecek olan programda Atatürk’ün cenaze töreni videosu gösterimi yapıldı.

Atatürk’ün vefatının ardından söylenenler ve Atatürk ile ilgili anı gösteriminin ardından program Atatürk’e göre Atatürk ile devam edecek. Atatürk’ün sevdiği şarkıların koro tarafından söylenmesiyle anma programı sona erdi.

 78 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Okulları Ata’yı saygı ile andı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Beykent Okulları, ebediyete intikalinin 75. yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığını ve sevgisini, ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getirdi ve büyük önderi sevgi ve özlemle andı. Edirne Beykent Okulları’ndan yapılan açıklamaya göre, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp