Atatürk Büstünün içler acısı Hali

admin

Trakya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Edirne Haber Gazetesi ve EdirneAktuel.Com köşe yazarı Bora Dandinoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne Kaleiçi mevkii Mithatpaşa Mahallesi Türk Ocağı Caddesi üzerindeki, bir süre öncesine kadar Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun kullandığı binanın bahçesinde bulnan büstünün içler acısı hali için, büstün önünde tek başına protesto edecek.

atatürk büstü6bora

Daha önce iki kez haber yapılan, köşe yazılarında duyurulan bu duruma hiçbir yetkilinin kulak asmadığını belirten Dandinoğlu, “Büstün çevresi adeta mezbelelik, büst kaidesinden kopmak üzere, kuşlar pislemiş. Ata’nın bu haline tepkisiz kalmanın hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına yakıştırmam mümkün değil. ‘TC’ ibaresi kaldırıldı söylemleriyle seçim meydanlarında oy isteyenler bile Ulu Önderin büstünün bu haline göz yumuyorlar.

atatürk büstü9

Büstün acilen yenilenmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması gerekiyor. Ya da tamamen oradan kaldırmak da bir çözüm olabilir. Bu duruma son verebilmek adına bu duyarsızlığı, 27 Nisan Pazar günü saat 14:00’de tek başıma protesto edeceğim” dedi.  Söz konusu büst; Edirne Kaleiçi mevkii Mithatpaşa Mahallesi Türk Ocağı Caddesi üzerindeki, bir süre öncesine kadar Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun kullandığı binanın bahçesinde bulunuyor.

atatürk büstü


 

 

 390 total views,  2 views today

Next Post

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'dan İpsala Belediye Başkanı Kerman'a hayırlı olsun Ziyareti

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’dan İpsala Belediye Başkanı Kerman’a hayırlı olsun Ziyareti Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu gerçekleştirdiği Edirne Programında bugün 11.00’de İpsala Belediyesini ziyaret etti. Ziyarete, Edirne Valisi Hasan Duruer eşlik etti. Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, belediye önünde İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Ak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp