Atatürk Kültür Merkezinde “Dünya Engelliler Günü” Farkındalığı…

admin

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı 80. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından, 3  Aralık Dünya engelliler günü kapsamında  farkındalık programı düzenlendi.

 

Uzunköprü Atatürk Kültür Merkezinde  4.12.2017 tarihinde  gerçekleşen   3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programına; Uzunköprü İlçe Kaymakamı  Kemal YILDIZ, İlçe Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürümüz Bilgin ÖZBAŞ, Kuruluş Müdürlerimiz, İlçe Protokolü, Uzunköprü ilçemizde hizmet veren kurum ve kuruluşların yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, okul yöneticileri, öğrenciler, Engelli vatandaşlarımız ve aileleri katılım sağladı.

 

Programda Uzunköprü 80. Yıl bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Leyla ATASOY tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, “ASPB 80. Yıl bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü engel tanımayanlar müzik korosu ve ritim grubu” konser vererek , MEB Özel Eğitim Mesleki İş ve Uygulama Merkezi öğrencisi Sude ÇİÇEKDAĞ tarafından şiir dinletisi gerçekleşmiştir.

El Ele Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından yapılan dans gösterisi, Edirne Sağırlar Spor Kültür ve Aileleri Dayanışma Derneği üyeleri tarafından engellilerin sorunlarına yönelik  yaşamdan kesitler skeci, Edirne Sosyal hizmet Merkezinde görevli İşaret Dili tercümanı Denizhan KURT tarafından onuncu yıl marşının işaret diline çevrilmesi, 80. Yıl bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü personeli  tarafından günün anlam ve önemini bildiren mesajların işaret dili ile sunulması ile program sona ermiştir.

Ayrıca 80. Yıl Bakım Rehabilitasyon Merkezinde hizmet alan engellilerimiz tarafından yapılan el emeği ürünler de Atatürk Kültür Merkezinde sergilenmiştir.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşen programımıza katkı sunan, bizlerle birlikte olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza, Engelliler alanında çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarına, Engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine teşekkür ediyoruz.

BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ…

 68 total views,  2 views today

Next Post

AVM Çetesi Çökertildi.

Edirne’de Bir alışveriş merkezinde özellikle vatandaşların açıkta bıraktığı eşyaları çalan Cezayir uyruklu 3 şahıs, Edirne İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin kısa süren çalışması ile kıskıvrak yakalandı. Edirne’de  Bir Avm’de E.B. isimli şahsın çantasını, yine aynı gün H.S. isimli şahsın cep telefonunun çalınması ve G.M. isimli şahsın çantasından cüzdanının çalınması […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp