Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi’nden EBED’e “Örnek Olumlu Çalışma Plaketi”

admin

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanı Levent Yetimoğlu, Başkan Yardımcısı Oktay Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri Şengün Yıldız ve Kahmuran Aladağ EBED (Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği)ni ziyaret ettiler.

Edirne’de yaşayan engellilerin sorunları, sorunlara çözüm noktalarında bulunan yetkililerin yaklaşımları ve dernek çalışmaları hakkında Dernek Başkanı Dilek Kaynak ile yönetim kurulu üyesi Cengiz Gültekin’den bilgi aldılar.

EBED'E PLAKET

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanı Levent Yetimoğlu engelli bireyler adına yaptıkları örnek olumlu çalışmalardan ötürü EBED Başkanı Dilek Kaynak’a “Örnek Olumlu Çalışma Plaketi” verdi.

ENGELLİ VATANDAŞLAR HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKILMAMALIDIR”

Engelli vatandaşların yalnız bırakılmaması gerektiğine değinen Başkan Yetimoğlu, “Engellilerimizin toplum hayatında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz engelli ya da engelsiz hepimizi zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

Engelli kardeşlerimiz ve onlara destek olan aileleri, günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli aşmak için çaba sarf ederken, engelsizlerin de kendisinden kaynaklanan her türlü engeli fark etmesi ve bu engelleri ortadan kaldırmak için gerekli toplumsal hareketi başlatması gerekmektedir. Engelli bireylerin hayatlarını özgürce yaşamalarının önündeki engellerin kaldırılması toplumun tüm kesimlerinin ortak görevidir. Toplum olarak duyarlılıkla engelli vatandaşlarımıza gereken desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Bunun için bize onurlu yaşam mücadelesiyle örnek olan tüm engelli vatandaşlarımıza destek olmak düşüyor ve engellerin kalktığı bir toplumda mutluluk ve sağlıkla yaşamayı diliyorum” dedi.

EBED adına açıklama yapan yönetim kurulu üyesi Cengiz Gültekin, bizlerin temel amacı evinden çıkmakta sıkıntı çeken engelli bireyleri çeşitli etkinlikler ile toplumsal hayata katmak ve Edirne’de rehabilitasyon merkezi ile engelli bakım evi kompleksi yaptırmak bu konuda çalışmalarımız sürüyor şeklinde konuştu.

 

 

 

 131 total views,  2 views today

Next Post

Kapalı pazar yeri inşaatı hız kesmeden devam ediyor

          İpsala Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazar Yeri’nin inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor. İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, 15 Ağustos Pazartesi günü inşaat yerine giderek, Kapalı pazar yeri inşaatı ve dükkânların sıva çalışmalarını inceledi. Kapalı pazar yerinin şantiye şefi Fatih Güleryüz, Belediye Başkanı Mehmet Kerman’a kapalı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp