Atatürkçü Düşünce Derneği’nden teröre tepki

admin

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanlığınca yapılan açıklamada günün Cumhuriyete ve şehitlere sahip çıkma günü olduğu belirtilerek şöyle deniliyor, “Türk Ordusunun Özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı Mustafa Kemal önderliğinde verdiği 30 Ağustos  1922  de, Dumlupınar’da yapılan başkumandanlık Meydan Muharebesiyle kazandığı  Büyük Zafer’in  doksan üçüncü yıldönümünde  Mustafa kemal’in kendi ifadesiyle “ Bugün kutladığımız  büyük Zafer  özellikle Türk Ordusunundur. Türk Ordusu ve Türk milleti var olsun” Diyordu.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden teröre tepki (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ne yazık ki emperyalizm ve işbirlikçileri  “ Kan ve İrfanla” kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak ve bölmek heveslerinden asla vazgeçmediler. Emperyalizm özellikle son 13 yıl kesintisiz devam eden AKP iktidarı döneminde” Sevr”  yeniden ülke gündemine sokulmuştur. AKP iktidarı döneminde bir yandan laik Cumhuriyet değerleri kurumları kadroları değiştirip dönüştürüldükten diğer taraftan emperyalizm projelerine eş başkanlık yapılmıştır. Meclisin üstünlüğüne dayanan parlamenter sistem yerine Türk Tipi Başkanlık sistemi getirilmek için dayatılmaktadır. Bu süreçte yaşanan hukuksuzluk , kanunsuzluk adaletsizlik ve yolsuzluklar  toplum ve devlet düzenini sarsmıştır.

Yine bu iktidar döneminde doksanlı yıllar sonunda etkisiz duruma getirilen PKK terörü ile mücadeleden vazgeçilmiş, sözde “ çözüm” amacıyla bölücü terör örgütü ile müzakereye başlanmıştır. Bu süreçte PKK ile içeri Türk Milletinden gizlenen ve adına” Açılım, çözüm, barış”  denilen , “ Akil adam” saçmalıklarıyla desteklenen Oslo, İmralı, Dolmabahçe görüşmeleri yapılmış AKP iktidarı bölücü terör örgütü PKK ile kol kola yürümüştür.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden teröre tepki (1)

 

 

 

 

 

 

 

Diğer yandan Balyoz- Ergenekon gibi siyasi davalarla ordunun komuta kademesi değiştirilmiş içi boşaltılmaya çalışılmıştır, mücadele gücü azaltılmıştır. TSK iktidar eliyle pasifleştirilirken, Doğu ve Güney Doğu Anadolu fiilen terör örgütüne teslim edilmiş, sınırımızda özerk bölgeler ilan edilmesine sessiz kalınmıştır. Habur sınır kapısında çiçeklerle  karşılanan  teröristlerin çadırda  kurulan sözde  mahkemelerde  serbest  bırakılması  hala belleğimizdedir” dedi.

 

 

 

 188 total views,  2 views today

Next Post

İlhami Duranlar hayatını kaybetti

              Edirne’nin tanınmış simalarından,  bundan önceki dönem CHP İl Genel Meclis Üyesi olan İlhami Duranlar, mücadelesini verdiği hastalığını yenemeyerek, önceki gün tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Edirne’nin siyasi kimliğini çok iyi bildiği İlkem ve Evrim Duranlar’ın babası, Füsun Duranlar’ın eşi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp