Atatürk’ün yazısı neden değiştirildi

admin

Edirne il özel idaresinin giriş kapısının yanındaki Atamızın anıtının altında daha önceki yıllarda Mustafa Kemal Atatürk’ün köylülere verdiği değeri içeren “ Köylü milletin Efendisidir”  sözleri yazıyordu. Atatürk’ün bu sözlerinin değiştirilmesine tepki gösteren vatandaşlar” Bakıyoruz,  Atamızın bu sözlerinin yer aldığı yere  bu kez Atatürk’ün  ne zaman söylediği belli olmayan “  Millete efendilik yoktur. Hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur”    sözcükleri yer almaktadır. Atamız, gerçekten tarihi geçmişi olan ve  konuşmalarında ve nutkunda defalarca dile getirdiği sözlerini silerek bu  sözlerin yazılmasına neden gerek duyuldu?  Her yerde Atatürk ile ilgili belgelerde  “Milletin Efendisi Köylüdür” sözlerinin yazılı olduğu halde, köylülere bir hizmet kurumu olan İl Özel İdaresinin yanında Atamızın anıtının altındaki sözlerin değiştirilmesi ne anlama geliyor. Doğrusu merak ediyoruz.

Atatürk’ün yazısı neden değiştirildi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulu önderin sözlerinin kalmasının ne mahzuru olabilir. Bunu defalarca duyurmak istedik. İl Genel Meclis üyelerimize konuyu ilettik ve Atatürk’ün sözlerinin tekrar yerine konmasını istedik. Fakat sonuç alamadık diyen vatandaşlar Yetkililerden bu değişikliğe neden gerek duyulduğunu Atanın sözlerinin neden değiştirildiğinin açıklanmasını bekliyoruz” uyarısında bulundular.

Atatürk’ün yazısı neden değiştirildi (2)

 169 total views,  5 views today

Next Post

Edirneliler kazı alanlarından ne zaman kurtulacak

Edirne  merkezde  bulunan   tarihi  kalıntılar nedeniyle  şehrin dört bir  yanı kazı alanına döndü.  Selimiye meydanındaki kazının ne zaman biteceği belli değil. diğer taraftan Ticaret Borsası eski yerindeki tarihi temellerin bulunduğu  yerde  yine Edirne merkez  Sarıca  Paşa Mahallesi Kadirhane caddesindeki  kazı alanında    hiçbir kazı çalışması  yapılmıyor.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp