Atik Ali Paşa Camisi’nin Onarımı İçin Sözleşme İmzalandı

admin

Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Hayati Binler, yaptığı yazılı açıklamada, Atik Ali Paşa Camisi’nin onarımı için sözleşme imzalandığını belirterek, çalışmaların hava şartlarına göre başlayacağını kaydetti.
     Caminin onarımı için ihale sürecinin tamamlandığını aktaran Binler, ”İhtiyaçlar ve imkanlar ölçüsünde sorumluluk alanımız olan Edirne ve Kırklareli’ndeki tüm vakıf eserleri ile ilgili çalışmalarda bulunuyoruz. Mimari tarzı itibarıyla Edirnemizdeki yapılardan ayrı ve müstesna bir görüntü sergileyen ve bu nedenle bizim de farklı bir gözle baktığımız camimiz, inşallah onarım sonunda daha güzel bir çehreyle karşımızda olacak” diye konuştu.
     Restorasyon faaliyetleri kapsamında, yıkık olan minarenin tamamlanacağını, çatının yenileneceğini belirten Binler, restorasyon çalışmalarının gelecek yıl Aralık ayına kadar tamamlanmasını hedeflediklerini ifade etti.
     Binler, çalışmalar için 450 bin lira ödenek ayrıldığını kaydetti.

 216 total views,  2 views today

Next Post

Esnaf Ve Sanatkarların Tarihi Kitap Oluyor

Edirne’de esnaf ve sanatkarlarının tarihi, Edirne Yerel Tarih Grubu ile Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) işbirliğiyle kitaplaştırılacak.      Edirne Yerel Tarih Grubu üyeleri, kitabın hazırlık çalışmalarını görüşmek üzere Edirne EDESOB Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret etti.      Edirne Yerel Tarih Grubu Koordinatörü Güngör Mazlum, yapılacak çalışmanın Edirne esnaf ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp