Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik 2012 yılı çalışmalarını değerlendirdi

admin

http://youtu.be/0OVT3AiqfMQ

Süloğlu Belediye Başkanı  Erol Atik,Edirne Ajans spor Müdürümüz  Hakan Tokyay’a   Bir yıl süresince yapılan hizmetler ve bu yıl yapılması hedeflenen işler konusunda  açıklamalarda bulundu

Tokyay Atik’e 2012  yılı süresince  belediyece  yapılan  çalışmalar  nelerdir sorusu üzerine

Konu ile ilgili  açıklama  yapan  Atik ‘’Süloğlu’nu her geçen gün güzelleştirmek, geliştirmek için uğraştıklarını,2012 yılının girişimcilik alanında onlar için çok iyi geçtiğini söyledi.

15 kişilik biyolojik arıtma tesisi ve ekibini kurduklarını dile getirdi.

Atik,Ekibin yakın zamanda hizmete gireceğini kaydetti .Ergene Havzası’na Süloğlu Belediyesi olarak destek olduklarını belirten  Başkan Atik, diğer belediyelerinde bu işe destek olması ile , Ergene’yi kurtarabileceklerini, bu sayede çiftçi ve doğanın destekçisi olduklarını belirten Atik,Ergene’nin  temizlenmesi için tesisi en kısa zamanda tamamlayacaklarını, bahar döneminde de  piknik sahasında vatandaşların faydalanmasını sağlayacaklarını söyledi.

Atik, Mayıs ayında 2013’te dördüncüsü yapılacak olan  bahar ve hıdrellez etkinliklerine bütün Trakya’yı davet etti.

VATANDAŞLAR HİZMETTEN MEMNUN   

Yapılan çalışmadan vatandaşların da memnun olduğunu söyleyen Başkan Atik 2012’de Edirne Valimiz Hasan Duruer’ i ve milli eğitimle Süloğlu için bir anaokulu yapmak için görüştüklerini, 2013’ün ilerleyen zamanlarında çalışmalara başlanacağını belirtti.

Süloğlu’nda 45’e yakın fabrika olduğunu, burada çalışan insanların bilgili kişiler olması için mesleki eğitim verdiklerini, aynı zamanda eğitim görerek yakın çevre köylerde yaşayan vatandaşlarında evinden uzak olmadan iş imkanı bulabileceklerini, çalışmak isteyenlere iş kapılarının açık olduğunu söyledi.

Atik,Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin Kırklareli ve Çorlu organize bölge sanayileri ile bağlantılı olduğunu yol çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini söyleyen Atik, Havsa otoban çıkışıyla, Hasköy,Kırklareli yol çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini ifade etti.

Bu yollardan traktör,otomobil dışında  birçok büyük aracın da geçtiğini, yollarını yetersiz olduğunu ve bir an önce geliştirilmesi bitirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Atik, yetkililerin çalışmalara başlamasını istedi.Özel günleri değerlendirmeye çalıştıklarını, insanların mutluluk ve hüzünlerini paylaşmak istediklerini, her geçen gün geliştiklerini,güçlendiklerini sözlerine  ekledi.

YATIRIMLARI BORÇLANMADAN YAPTIK 

Atik,2013’e gelmeden önce 2012 yılında yapılan yatırımları halka borçlanmadan yaptıklarını, Belediye’ye yük,borç getirmeden ayağa kaldırmaya çalıştıklarını, borçlanmadan hizmetin kalitesini arttırmaya çalıştıklarını söyledi.

Zamanlarının kısıtlı olduğu için bir an önce bu işleri halletmeye çalışacaklarını,Toki çalışmaları için ihalelerin yapıldığını bir kaç ay içinde çalışmalara başlanacağını ihtiyaç sahibi insanların evlerine kavuşacaklarını  belirten Atik,.2011’de spor bakanlığından sentetik spor sahası isteyen ATİK bu olumlu cevap aldıklarını ve bu tür gelişimlerin devamının geleceğinin müjdesini verdi.

Eski bir hizmet binasının dekor ve tamiratının ardından hizmete gireceğini, böylece tarihi değerleri yaşatmaya çalışacaklarını, zamanında çamurdan geçilmeyen yolların altyapı sorunun ortadan kalkmasıyla bu çilenin bittiğini ifade eden Başkan Atik,24 saat size yetiyor mu sorusuna ‘’Ben göreve başladığımda saatimi çıkardım yanıtını verdi.

Atik,vatandaşların herhangi bir sıkıntısı durumunda zaman saat fark etmez diyerek, istedikleri anda kendisini arayıp derdini anlatabileceğini, ifade etti .İlçe kaymakam ile yapılan işbirliği ile bir çöp toplama aracı aldıklarını, köylerin de bu araç ile çöplerin toplandığını bu uygulamanın onlar için önemli olduğunu dile getirdi. Atik verdikleri sözlerin en kısa zamanda yerine getireceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

 229 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Başkanı Oğuz Tekin’e Plaket

Sokollu İlkokulu Müdürü Seyhan Toksöz  Okul Aile Birliği yöneticileri Kadriye Doğru, Şerbane Us Belediye Başkanı Oğuz Tekin’i ziyaret ettiler. Okul Aile birliği yöneticisi Kadriye Doğru 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı içerisinde okulumuza sağlamış olduğuz maddi ve manevi desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Özelliklede geçen yıl içerisinde İl birincisi olan kız Voleybol takımımızın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp