Atlı ile Balaban Finale Kaldı

admin

653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin son günü olan final gününde başpehlivanlıkta finale kalan isim Fatih Atlı ile geçen yılın başpehlivanı İsmail Balaban oldu.

kırkpınar653açılış (131)

Yarı final müsabakalarında eşleşen Abdullah Güngör ile İsmail Balaban; Recep KARA ile Fatih Atlı nefes kesen bir güreş müsabakası sergiledi..

fatih atlı-ismail balaban

Güreş severlerin sık sık alkışlayarak destek verdiği mücadeleden Finale çıkan isimler Fatih Atlı ile geçen yılın başpehlivanı İsmail Balaban oldu.

 

Geçtiğimiz Cuma günü Kırkpınar Er meydanında start alan güreşlerin son gününde İki yarı final karşılaşmasında da normal sürede birbirini yenemeyen pehlivanlar puanlamaya gitti. İlk galip gelen isim Recep Kara’ya üstünlük sağlayan ve 1 puan alan isim  Fatih Atlı oldu.

Öte yandan  Geçen yılın finalisti olan ve finalde karşılaştığı Ali Gürbüz’e yenilen, ancak Gürbüz’ün dopingli çıkmasıyla  başpehlivan olan İsmail Balaban;  Abdullah Güngör ile güreş yaptı. Gergin geçen yarı final mücadelesinde iki güreşçinin sinir harbi güreş severlerin dikkatinden kaçmadı.  Normal sürede sonuç çıkmayınca, iki pehlivan  puanlamaya gitti ve ikişer ihtar aldılar. Abdullah Güngör ise sarı kartla cezalandırılan isim oldu.  Geçen yılın başpehlivanı İsmail Balaban, rakibinin bir anlık hatasından yararlanıp puan almayı başardı ve adını finale yazdırdı.

altın_kemer_el değiştirdi_ismail_balaban-kapak

İsmail Balaban yaptığı açıklamada; Finale kadar hep zorlu rakipler denk geldi. Beni destekleyen antrenörlerime ve güreş severlere teşekkür ediyorum. Dedi. Fatih Atlı’yı yıllardır tanıyoruz. Final Müsabakasını erken bitirmek istiyorum. Gereken her şeyi dışarıda çalıştık. İnşallah Altın kemeri alıp Antalya’ya gideceğiz ve bütün Antalya’ya hediye edeceğiz.” Dedi.

 

 133 total views,  5 views today

Next Post

Altın Kemer Akdeniz’den Karadeniz’e geçti. FİNAL MÜCADELESİNİ’ni Fatih Atlı Kazandı

NTV Spor’un da naklen yayınladığı ve Saat: 18:30’da başlayan final mücadelesinde İsmail Balaban ile Fatih Atlı 653. Kırkpınar Başpehlivanı olmak için mücadele etti.   Cazgır Şükrü Kayabaş’ın manileri ile güreşe başlayan pehlivanlara güreş severler büyük destek  verdi. Final müsabakasına kadar Yaklaşık olarak  2 saat dinlenen iki güreşçilerin fizik olarak birbirine çok […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp