Av. Büşrahan Altun, Avukatlık Mesleğine merhaba dedi

admin

Edirne İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun ve eşi Emekli öğretmen Hediye Altun çiftinin kızı Av. Büşrahan Altun Edirne Barosu’nda düzenlenen törenle Avukatlık mesleğine merhaba dedi.

Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş,  Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Selim Kaya, Edirne Tüketiciler Derneği Başkanı Murat Kocabaş, Edirne Barosu Avukatları ve mesleğe merhaba diyen Büşrahan Altun’un yakınları katıldı.

 

Edirne Barosu Konferans salonunda gerçekleşen törenin açılış konuşmasını Av. Sinan Tekin yaparak  Büşrahan Altun, Baro Başkanı Av. Özgür Yıldırım’ı  yemin töreni için sahneye davet etti. Burada bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Özgür Yıldırım, İnsan Hakları ve Hukukun üstünlüğünü savunup koruduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Ancak hukukun üstünlüğünü savunurken, insan haklarını koruyup kollarken, biz bunları savcı katillerine terörist diyemeyenlerden öğrenecek değiliz. Biz bunların algılarına hiçbir şekilde maruz kalmayacağız. Her zaman hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Daha sonra Baro Başkanı Avukat Özgür Yıldırım  ile birlikte  Büşrahan Altun Avukatlık yemini etti.   Yemin töreninden sonra Baro Başkanı Yıldırım, mesleğe ilk adımı atan Av. Altun’ a Avukatlık ruhsatını takdim edip, kendisine görev hayatında başarılar diledi. Av. Büşrahan Altun’a cübbesini, stajını yanında tamamladığı, hukukçu kimliği ve kişiliğini örnek aldığı Bediha Mutlu Mirzabey giydirdi.

Burada bir konuşma yapan Av. Büşrahan Altun; hukukçu olma fikrine 2008 yılında ailesine yapılan bir haksızlık sonucu gönül verdiğini ve bu nedenle stajına o yıllarda dava dilekçesi yazmakla başladığı ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Sizlerin huzurunda avukatlık mesleğimde kamu gündemine sıkıntı vere, unutulan, ihmal edilen yada sumen altı edilen sorunları gündeme getirmek, haksızlığa, usulsüzlüğe, yolsuzluğa karşı çıkmak, hukuk ve insan hakları ihlallerine karşı koyarak meşru bir zeminde hukuk içinde kalarak yılmadan mülkün temeline ve insanların vicdanlarına adaleti yerleştirmede mücadele edeceğine söz verdiğini Stajıma yanında başladığım bana mesleki bilgi ve tecrübelerini aktaran, mesleğe sevgimi arttıran Sayın Ceyda Bozdağ’a, aynı duygu ve düşüncelerle stajımı yanında tamamladığım, kendisine büyük saygı duyduğum, bir üstat olarak gördüğüm, hukukçu kimliğinin yanında kişiliğini de örnek aldığım Sayın Bedia Mutlu Mirzabey’e, Sayın Baro Başkanımız Özgür Yıldırım’a ve onun şahsında Baro yönetim kurulu ile Baromuzun kıymetli çalışanlarına teşekkürü borç bilirim. Son olarak hayatta en büyük şansımın onların evladı olarak dünyaya gelmek olan sevgili anneme, babama ve ablama sonsuz minnet borçluyum. Onlara layık olmayı başarmak birçok şey başarmış olmaktır. Bu anı değerli kılan sizlerle paylaşabilmemdi.  Vakit ayırdığınız için herkese teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”    

Konuşmanın ardından Av. Büşra Altun, törene katılan ailesi ve misafirlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Edirne Ajans ailesi olarak Av. Büşrahan Altun’a görev hayatında başarılar dileriz.

 

 

 541 total views,  2 views today

Next Post

Edirnespor Yönetiminden Emniyet Müdürü Kurt’a ziyaret

Edirne Belediyesi Edirnespor Yönetimi Geçtiğimiz aylarda Edirne’ye atanan Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’u makamında ziyaret edip yeni görevinde başarılar dilediler. Edirnespor Yöneticilerinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyan Emniyet Müdürü Kurt,  Kulüp Başkanı Savaş Üner’den Edirnespor’un ligdeki durumu ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Geçtiğimiz hafta sonu kendi sahasında Lüleburgazspor’u 4-0 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp