Avrupa’da otelcilik uygulamaları

admin

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Prag’da Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Hareketlilik Projesi Proje Ekibi Öğrenci ve Öğretmenlerini Ziyaret Etti.

Edirne Merkez Dr.Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek içecek hizmetleri alanı öğrencilerinin Erasmus + programı çerçevesinde “Avrupa´da Mesleki Eğitim Uygulamaları” projesi ile turizm lisesi ve Prag Step Otel´de gerçekleştirdikleri uygulama eğitimlerini yerinde görmek ve gözlemlemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal SOYTÜRK ve şube müdürlerinden oluşan bir heyetle ziyaret gerçekleştirildi.

Avrupa’da otelcilik uygulamaları (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerçekleştirilen ziyarette alınan eğitim hakkında bilgiler aktarıldı, görüş alış verişi yapıldı. Öğrencilerde böyle bir ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

AVRUPA’DA OTELCİLİK UYGULAMALARI

2014 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus + Ana Eylem 1 – Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje teklifi değerlendirme sonucunda kabul projeler arasında yer alan eski adı Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin projesi Eylül 2014 tarihinde başladı.

Edirne’den başvurular arasında kabul edilen bir kaç projeden biri olan Dr.Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları adlı projesi hibe olarak 70 bin avro hibe almaya hak kazanmıştı.

Avrupa’da otelcilik uygulamaları (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNE’DEN PRAG’A TURİZM EĞİTİMİ İÇİN GİTTİLER

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanlığa sunulan toplamda 1482 proje başarılı bulunan 221 proje arasına giren Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları adlı projede Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde toplamda 28 öğrenci 2 şer haftalık otelcilik ve restaurant, Çek mutfağı uygulamaları üzerine teorik ve pratik eğitim alacak. Şu an ilk grupta yer alan 14 öğrenci eğitim ve staj görmeye devam ediyorlar.

Projede belirlenen hareketlilik akışına göre nisan ayı içinde 14 öğrenci ve 4 refakatçı öğretmen, yönetici görev almakta. Prag şehir merkezinde konaklama yaparak gündüz Hotelova Skola adlı turizm meslek lisesinde yiyecek-içecek ve konaklama alanında kurs almaktadır. Ayrıca çeşitli otel ve restaurantta staj ve gözlem imkânı bulacaklar.  Aynı eğitimi mayıs ayı içinde 14 öğrenci ve 4 refakatçı öğretmen olarak ta alınarak proje tamamlanacak.

 

 

 24 total views,  2 views today

Next Post

Bozkurt görevini Ahmet Efe’ye devretti

CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt koltuğuna Ahmet Efe Çalışkan’ı oturttu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama haftasında CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt Koltuğunu Ahmet Efe Çalışkana bıraktı İl Başkanlığını babası İbrahim Çalışkanla ziyaret eden Ahmet Efe Çalışkan Atatürkçü bir ailede yetiştiğini söyleyerek” Atatürk’ün partisini merak ettim ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp